Önsöz

Bu kitapta hayatımızın en temel tutumunun sırrını çözümleyeceğiz. Şimdiye kadar kalbimiz arzularla doluyordu. Ummadığımız bir anda kimi isteklerimizle yüzleşiyorduk. Kimi olaylar, hiç yaşanmayacağını sandığımız anda başımıza geliyordu.

"İstemek, arzulamak, dilemek, dua etmek" aynı olguya işaret ediyor. Aklımızla, kalbimizle, dilimizle, vicdanımızla veya hâlimizle sürekli istiyoruz. Nefsimiz, ruhumuz, sevdiklerimiz, diğer canlılar veya tüm evren adına istiyoruz. Kimi zaman tek başımıza, kimi zaman da meleklerle ve diğer varlıklarla aynı dili konuşarak korolar hâlinde istiyoruz. Bazen kimden istediğimizi bilmeden, bazen de isteğimizi yaratabilecek Kudreti tanıyarak istiyoruz.

Ne şekilde ve neyin adına kimden istersek isteyelim, sonuçta hayatımızda ya bizim ya da dışımızdaki varlıkların istekleri dikkate alınacaktır. Başımıza gelenler, bu isteklerin Yaratıcının izin verdiği sınırlar içerisinde gerçekleşen yansımalarından oluşacaktır. Hiçbir isteğe dayanmayan hiçbir sonuç yaşanmayacaktır.

Eğer bir gelecek yaşanacaksa, birilerinin onu istemesi sağlanacaktır. Gelecekte bekletilen rollerin dağıtılması sırasında kalplerde yaşanan arzular ve dilekler dikkate alınacaktır. İstemenin Esrarı bu müthiş süreçte önemli roller üstlenebilmemizin kapısını biraz daha aralamamıza yardım edecektir.

Elinizdeki kitabın hazırlanması ve düzeltilmesi sürecinde Dr. Nilgün Hanım'in çok önemli önerilerini ve desteklerini aldım. Başarı stratejileri yolunda önemli adımlar atan dostlarım Yakup Tutum ve Muhammed Alpkent, kitabı baskı öncesinde okuyarak, bana eleştirileriyle yardımcı oldular. Uzman stenograf Hıdır Yürekli, kitabın imlâsına önemli katkılar sağladı.

Takıldığım Arapça metinlerde ilâhiyatçı Faruk Çaykara'nın görüşlerine başvurdum. Kitabın bölümlerinin Dost FM stüdyosunda seslendirilmesi sürecinde Oktay Coşkun'un teknik desteğinden çok yararlandım. Kimi okuyucularımız ve dostlarımız da, ibretli hayat hikâyelerinden kitabımızda söz etmemize izin verdiler.

Değişik biçimlerde gelen destekleriyle bu kitaba katkı sağlayan herkese; kitabın editörü İsmail Fatih Ceylan'a, kapak tasarımcısı Muhammed Uzun'a ve yayıncısı Selahattin Arslan'a teşekkür ediyorum. Bu kitaba yakından veya uzaktan destek olan herkesin, bu kitabın tüm ruhsal değerine ortak kabul edilmelerini diliyorum.

Dr. Muhammed Bozdağ
2003 Ulus/Ankara


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

- Mersin Temizlik Şirketleri Tuğbam Temizlik
- ESTJ - DDuDşY Kişilik
- ESFP - DDuHA Kişilik
- ESFJ - DDuHY Kişilik
- ENTP - DSDşA Kişilik
- ENTJ - DSDşY Kişilik
- ENFP - DSHA Kişilik
- ENFJ - DSHY Kişilik
- ISTP - İDuDşA Kişilik
- ISTJ - İDuDşY Kişilik
- ISFJ - İDuHY Kişilik
- INTJ - İSDşY Kişilik
- INFP - İSHA Kişilik
- INFJ - İSHY Kişilik
- ESTP - DDuDşA Kişilik
- ISFP Kişilik
- INTP - İSDşA Kişilik
- MBTI Kişilikler Detaylı
- İçe Dönük Duygusal Tip
- Dışa Dönük Sezgisel Tip
- İçe Dönük Düşünen Tip
- Kişilik Analizinde Sekiz Fonksiyon
- ENTP (Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ENTJ( Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- ENFP (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- ENFJ (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INFP (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- INFJ (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INTJ (İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- INTP(İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ISFP (İçedönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ISTP (İçedönük-Duyumsayan-Düşünen-Algılayan)
- ESFP (Dışadönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ESTP (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Algılayan)
- ISFJ (İçedönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ISTJ (İçedönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- ESFJ (Dışadönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ESTJ (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- Kişilik Tipleri
- Kişilik Testleri ve Kişilik Özellikleri

islamikariyer.com (2006-2008).