İlâhî Cevaplama

Çevrenize çok büyük değerler kazandırabilecek kişi olduğunuz hâlde çoğu zaman kimse farkınızda değildir. Titrek bakışlarla birilerinden destek istersiniz; sizin de kendini pazarlayan o yüzsüzlerden biri olduğunuzu düşünürler.

Çocukları aç kalmış bir baba başbakanlık binasının önünde feryat ederek yardım istediğinde, koruma polisleri ağzını kapattılar. Çırpındı; ama, kimseye iniltilerden başka bir ses duyuramadı...

Bazen çaresizlik içerisindeyken, yardım edebilecek birisine ulaşmak istediğinizde, arada çelik parmaklıklar bulursunuz; aşamazsınız, geçemezsiniz. Aşsanız, utancınızdan ezilirsiniz de düzgün birkaç cümle söyleyemezsiniz. Söyleseniz, sizi dinlemeye vakitleri yoktur; dinleseler de zihinleri başka konularla ilgilidir. Üstelik size yardım etmek isteseler, çoğu zaman güçleri yetmez; güçleri yetse de minnet beklerler.

Oysa Evrenin Sahibi, O'na derdinizi açmak istediğinizde sizi kapısında bekletmez. O'na ulaşmanız bir saniye bile sürmez. Onunla sizin aranızda dağlar yoktur; korumalar, özel kalem müdürleri yoktur. O'na ulaşmanızın beklemeniz gereken bir zamanı da yoktur; yedi gün 24 saat ihtiyaçlarınızı dinlemeye hazırdır, üstelik isteklidir.

"Ey Yaratıcımız" dediğiniz anda, size çoktan "Söyle kulum" demiştir bile. Ona yöneldiğiniz anda size yönelir. Ona yürürseniz, size koşar. Onu severseniz sizi sever. Onu terk etmezseniz sizi terk etmez. O'nu yerdekilere anlatırsanız, sizi göktekilere ; anlatır.

Ona yalvardığınızda, sizi ezerek ve küçümseyerek değil, şefkatle ve koruyarak dinler. Sizi birkaç dakika değil, istediğiniz saatler boyunca dinler. Hatta isterseniz tüm zamanlarınızı ruhsal huzuruyla geçirmenize izin verir.

Dahası, O sadece dinleyen ve teselli eden değildir. O bilen, veren, seven ve yaratandır. Bir hâl düşünün ki, çaresiz insan acısından bunalmış hâlde iki büklüm... "Allah'ım... Allah'ım... Allah'ım..." dedikçe "Söyle kulum, söyle kulum..." cevabını almaktadır. Sonra da bu sohbeti izleyen melekler, sınırsız aciz >. insanın ne isteyeceğini, Sınırsız İkram Sahibinin de, ne bağışiayacağını görebilmek için sabırsızlanmaktadır. sadece dileklerinizi dinleyip teselli eden değildir: O, bilen, veren, seven ve yaratandır.

Dr.Muhammed Bozdağ

Allah razı olsun. Ne

Allah razı olsun.
Ne zamandır, yabancı yazarlardan okuduğumuz şeyleri bizim dilimizle, bizim kültürümüzle anlatacak birilerini bekliyordum. Ve 'Bunlar bizim kültürümüzde zaten var neden kimse anlatmıyor' diyordum.Bu bilgileri İslam inancıyla ve Türk kültürüyle anlatmanız bildiğimiz ama idrak edemediğimiz şeyleri bizlere gönül ferahlığı içinde uygulama olanağı verdi. Çok teşekkür ediyorum.

Elinize, emeğinize sağlık

Kitabınızı okudum. Tekrar tekrar okunması gereken, içinde çok değerli bilgiler barındıran bir eser bence. Umutsuzca ve neden yaşadığını bilmeden yaşayan, yanlış istekler, arzular peşinde koşan, yanlış şeylerden beklenti içerisine girenler ilk sırada olmak üzere herkesin okuması gerekir bence. Elinize, emeğinize sağlık. Allah sizden razı olsun.
Berk


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).