kişilik analizi

warning: Creating default object from empty value in /home/molla/domains/mollacami.com/public_html/kariyer/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1364.

İçe Dönük Düşünen Tip

İÇEDÖNÜK DÜŞÜNEN TİP

Bir şeyleri parçalara ayırmaktan hoşlanırlar ve yöntemi anlayarak çalışırlar. Uygulamalı bir örneğini görmedikçe kavram ve teorilerle ilgilenmemelerine rağmen tipik olarak güçlü sonuçları anlama gücüne sahiptirler. Eylemde olduklarında gelişirler ve genellikle korkusuzdurlar. Bağımsızdırlar. Bir sonraki adımlarında kendi kararlarını vermede serbestliğe ihtiyaç duyarlar. Mantıksal analizlerde iyidirler ve uygulanabilir durumlarda onu kullanmaktan hoşlanırlar.

İçe Dönük Düşünen Tip Kişilik Analizi: İçe Dönük Düşünen Tip

Maceracı bir ruha sahiptirler.
Motosiklet kullanmak, uçak kullanmak, dalış yapmak, sörf yapmak onlar için oldukça ilgi çekicidir.
Kendi sahip oldukları yeteneklerini engellediğini düşündükleri için kurallara ve düzenlemelere inanmazlar.
Zamanlarını yalnız geçirme eğilimindedirler ve bundan da hoşlanırlar. Yalnız kaldıklarında dış dünyadan gelen kişisel gerçeklerin büyük bir kısmını özümseyebilirler, ayrıştırabilirler ve karar verebilirler.

Kendinizi kefeye koydunuz mu?

İstediğimiz bir şey için herekete geçtiğimizde kaçımız devam edebiliyor ve hedefimize ulaşabiliyoruz? Başarısızlığa uğradığımızda bunun nedenlerini kendimizde de arıyor muyuz? Gelin kendimizi KEFE’ye koyalım. Yani Kuvvetli ve Eksik yanlarımızı tekrar gözden geçirelim, Fırsat’ları ve Engel’leri dikkate alalım.

Sizin kişiliğiniz hangisine uyuyor?

Kişilik, doğuştan gelen özelliklerimizle sonraları toplum içerisinde edindiğimiz özelliklerimizin, alışkanlıklarımızın toplamından oluşuyor. Doğuştan gelen özelliklerin değiştirilmesi güç olsa da çevreden kazanılan özellikler kişinin içinde bulunduğu çevreye göre farklılık gösteriyor.

İş Arayanlara İpuçları

İşverenlerin artık, elemanlarda aradığı teknik özelliklere ilave olarak, işin içine psikoloji, kişilik analizi, iletişim becerileri ve davranış özelliklerini de kattığını belirten Öner, iş arayanların öncelikle iyi bir özgeçmiş yazmaları gerektiğini söyledi.
 


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).