RIZIK GENİŞLİĞİ ve BEREKETİN CELBİ İÇİN ON TAVSİYE

 
1- Namazı tadili erkan ile kılmak. Hadis- Şerifte “Bir adamı namazın ruku ve secdesini hafifletir (tadili erkanı terk eder) görürseniz onun çoluk çocuğuna acıyınız”(Ruhul Beyan) Yani tadili erkanı terk eden maişet darlığına düşer, tadili erkana riayet eden ise maişet genişliğine kavuşur.
 
2- Zekatını tam, hatta fazla fazla vermek. Malın şükrü mal iledir. Yani zekat, malın şükrüdür. Toprak mahsullerinin zekatı onda birdir ve “öşür” diye isimlendirilmiştir, ticari malların ve paranın zekatı ise kırkta birdir. Şükür ise malın artmasına sebeptir. Ayeti Kerimede “…Eğer nimetime şükrederseniz onu elbette ve elbette çoğaltırım…” (Sure-i İbrahim 7) buyurmuştur. Yani zekat, malı hem telef olmaktan muhafaza eder, hem de ilahi hazineden artmasını temin eder,
 
3- Sabah vakti uyanık olmak. Hadis-i Şerif “Sabah uykusu rızka manidir” (Tergib) Yani bir müslüman sabah namazını ve manevi ilticalarını ihmal etmemelidir.
 
4- Vakıa suresini okumaya devam etmek. Hadisi Şerif “Kim ki vakıa süresini her gece okursa ona ebediyyen sefalet isabet etmez, kim ki bu sureyi her sabah okursa ona ebediyyen fakirlik yaklaşmaz.” (Havassul Kuran-İmamı Ya’fi)
 
5- Duha namazına devam etmek. Duha namazı güneş doğduktan 45dakika sonra başlayıp öğle namazına 15 dakika kalıncaya kadar kılınan ve en büyük fiili teşekkür olan 6 rekatlık nafile namazdır. Duha (teşekkür) namazının ilahi ücretinin %75’i dünyada verilir.
 
6- Geçim darlığı çeken ve borçlarını ödemekte zorlanan kimselerin Allah rızası için kurban keserek ve o kurbanı tasadduk ederek tıkanıklığı açmaya çalışmaları ehlullahın tavsiyesidir.
 
7- Güneş doğarken 1 “Euzu”, 300 “besmele” ve 100 “salavat-ı şerife” okumaya devam edenleri ummadıkları yerden Allahu Teala rızıklandırır ve bir sene geçmeden zengin (nisaba malik) hale getirir.(Tefcirut Tesnim Sh.18)
 
8- Namazlardan sonra okunması sünnet olan tesbihatı (33 sübhanellah, 33 elhamdülillah, 33 Allah-u Ekber) okumayı asla terke etmemek. Çünkü kelime-i tenzih (sübhanellah) günahları söküp atar, kelime-i tahmid (Elhamdülillah) her türlü nimete şükürdür, kelime-i tekbir (Allahu Ekber) ise kulun ibadetini ve tevbesini Allahu Tealaya layık hale getirir.
 
9- Yemeklerden sonra mutlaka yemek duası yapmak. (Mümkünse Hz.Üstazımın tavsiye ettiği yemek duasını okumak) Çünkü bu dua hem şükür hem de rızık duasıdır. Duaya başlarken 3 kere “elhamdülillah” denilmesinde ki hikmet: Kul birinci defa ‘elhamdülillah’ dediğinde Cenab-ı Hak ‘Kulumun şükrü bana ulaştı’ der, ikinci defa ‘elhamdülillah’ dediğinde ‘sana nimetlerimi artıracağım’der, üçüncü defa ‘elhamdülillah’ dediğinde ise ‘kulumu affettim’der.
 
10- Nimeti israf etmemek, ayakta su içmemek, ekmek kırığını toplamak ve tabağı sünnetlemek. Hz.Üstazımız ekmek kırığı konusunda talebelerini şiddetle ve mübalağa ile tahzir etmişlerdir (ikaz etmişlerdir)
 
*sry*

cevap bekliyorum

öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar gerçekten site çok güzel..benim konu bi bi internet cafe açtık mecburiyetten bankadan kredi çekip faizli para aldık ilk günlerde bi sıkıntımız yoktu ama ben hep isyanlardaydım çok istiyodum fazlasını şimdide pişman oldum ama tabi iş işten geçti...şuanda gene şükürler olsunda borçlar kredi borçları gitgide çoğalıyor ne yapmamı tavsiye edersiniz arkadaşlar...Allah Razı Olsun..bide çok sıkıntı yapıyorum kendi kendime beynimin içleri ağrıyor bulanımlara giriyorum uyku uyuyamıyorum ne yapıcam bilemiyorum bunları yazarken bile ağlamamak için kendimi zor tutuyorum okadar bulanımdayım yani dk. başı sorunlar çıkıyor bilgisayarlarla ilgili ne yapıcam bilemiyorum..............Allah Razı Olsun..acil yardım bekliyorum..

rabbim

allahtan rızıkmı istiyosun sabah namazına kalka ezan okumadan evvel abdestini al allaha tövbe estafirullah çek sonra nazazını kıl ve güneş doğana kadar allaha yalvar dua et ayetel kürsi oku allahın bize verdiği güzellikleri düşün el ayak göz kalp böbrek ve daha neler verdiğini nasıl çalıştığını allah bizlere okadar güzel şeyler vermişki farkında bile değiliz bi düşünsene sadece bir tane incir meyvasını mevsimi geldiğinde bir bakın bakalım içinde kaçtane çekirdeği var yada yada bir kavunu düşünün o koku o tat yada bir nar ya arkadaşım bi düşünsene içinde kaç habbe var bunlar allahın güzeklliği değilmi hhaaaa gel gelelim rızıka rızık kaygısı çekmeyin hiç bir zaman niyemi allah ne diyo ben sizin rızıkınıza kefilim bundan daha güzeli ne olabilir kim şimdiye kadar acından ölmüş bi söyleyin haaa siz illada zenginlik isterseniz yapmanız gereken çok şey var itikat çok önemli unutmayın allaha şükür ve hamdu senalar olsun
bana verdiği sıkıntıyada sevincede herşeyede kendinize gelin yaa arkadaşlar bak şunu unutmadan bırakın google sayfasını ilk açtığınızda ek gelir internetten iş imkanı yada 4 ayda 100 milyar hikayelerini çıkın rızkınızı arayın allah yardımcınız olsun

Re: rabbim

ALLAH RAZI OLSUN . . . İNŞALLAH DOĞRUYU BULUR GERÇEKLERİ DE GÖRÜRÜZ
M.S.A.

rızık

s.a bende bazılarınız gibi zor günler geçiriyorum fakat biliyorumki bu dünya bir köprü iyide olsageçecez kötüde olsa önemli olan sabredip geçtiğimiz ebedi alemin iyi olması hak şerleri hayr eyler zan etmeki gayr eyler arif onu seyr eyler görelim mevla neyler neylerse güzel eyler

RIZIK GENİŞLİĞİ ve BEREKETİN CELBİ İÇİN ON TAVSİYE

Allah hepinizden razı olsun Güzel bilgiler Teşekürler bu makaleyi bizlere eda edene...

rızk

ALLH HERKESIN RIZKINI AYRI GONDERIR.RIZK KISILIRMIŞ AMA KESILMEZMİŞ.CUNKU INSANIN RIZKI KESILINCE RABBIM ONUN CANINI ALIR O KISIDE AHIRET ALEMINE GOC EDERMI

HELAL RIZIK

SELAMÜNALEYKÜM ARKADAŞLAR NE GÜZEL BİR ÇALIŞMA YAPMIŞSINIZ RABBİM SAYINIZI ARTTIRSIN BENDE SAĞLIKLI BİR NERSLİN DEVAMI İÇİN İMAM-I ŞAFİ HAZRETLERİNİN BİR TAVSİYESİNİ SİZLERLE PAYLAŞMAYI KENDİME BİR BORÇ BİLDİM.
İMAM_I ŞAFİ H.Z BUYURDUKİ
SAĞLIKLI BİR NESLİN DEVAMI İÇİN İKİ KANAL VARDIR BU İKİ KANALA PİSLİK SIÇRATMAYIN ÇÜNKÜ EN UÇAK BİR PİSLİK İLERDE BÜYÜK SORUNLARA YOL AÇACAKTIR
BU İKİ KANALDAN BİRİNCİSİ RIZIK KANALIDIR; YANİ KURSAĞIMIZDAN GEÇEN HARAM BİR LOKMA İLERDE DOĞACAK ÇOCUKLARIMIZIN AHLAK VE DİNİNDE BÜYÜK GEDİKLER AÇICAKTIR. TABİRİ CAİZSE KAÇAK ÇİMENTO İLE BİNA YAPMAK GİBİDİR. ALLAH Ü TEALA HARAM YİYEN BİR MİLLETE HİDAYET ETMEZ.
BU İKİ KANALDAN İKİNCİSİ NİKAHTIR; EŞİNE KÜFRETMEK ONUN AİLESİNE KÜFRETMEK VE TALAK ÜZERİNE YEMİN ETMEK YADA NİKAHIN ŞARTLARINA AYKIRI BİR HAREKET NİKAHI ZEDELER VE ALLAH MUHAFAZA AZGIN SAPIKLIK İÇİNE DÜŞMÜŞ ÇOCUKLAR İNTİSAP EDER.
TALAK ÖNEMLİ BİR KONUDUR BU KONUDA ARAŞTIRMA YAPMANIZI TEMENNİ EDERİM
TALAĞIN ŞAKASI YOKTUR ŞAKA İLE 3 KERE "BOŞ OL" DERSE BİRİ BİLKİ O BOŞTUR ARTIK. TEKRARDAN NİKAH YAPAMAZ. NİKAH TAZELİYEMEZ BUNUN BİR ŞARTI VARDIR AMA İNAN ONU İSTEMEZSİNİZ MERAK EDEN OLURSA ONUDA AÇIKLARIM.. RABBİM SİZLERİ HELAL RIZIK TEMİN EDEN VE NİKAHA RİAYET EDEN BUNA KARŞILIK SALİH EVLAT SAHİBİ OLANLARDAN EYLESİN...

rızık

Açılır bir gün bahtımız hemen battıkça batmazya
Sebebler halk eder Halık kerem babın kapatmazya
Benim Hak'ka münacatım rızk için değildir haşaaaa!
Hüda rezzak-u alemdir,rızıksız kul yaratmaz ya
İBRAHİM HAKKI ERZURUMİ

dua

ne güzel iş dua etmek

Teşekkür

Yaptığınız çalışmalar için teşekkür ederim. Bunları parça parça bilsek de hepsini bir arada madde madde bulmak çok iyi oldu. Allah istikametimizi şaşırtmasın. Büyük hayırlara vesile olması dileğiyle çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

RIZIK

şimdi benim anlamadıgım bunların hiçbirini yapmayan zenginler var allaha şükür isyanda etsem allah şükrümü azaltmasın şükür ediyorum ve yazılanların çogunu hiç olmasa yapmaya çalışıyom ama elde var yine sıfır sizce ben nerde hata yaıpyorum hep en sonunda hesap makinesinde biri C basıp siliniyor yine darlık yine darlık,,,,
ŞİMDİ sorarım sizlere ben nerde hata yapıyorum ::?? teşekkür ederim yazdıklarınız için

cvp

evet degerli kardesim :
bende seninle nerdeyse hemfikirim yazdiklarin sanki benim yasamimdan birer alinti gibiler
evlenmeden once de epey isyankaar biriydim fakat
ne hikmettir bilmem nikah masasindan sonra isyanlarim sukure donustu
evet cok sukur:
tabi finansal acidan cok bir gelisme kayit etmesemde biraz borcum olsa da
yine de sadece su cok sukur sozcugu her bir isyan dan daha lezettli ve huzur verici geliyor artik bana
diger arkadasin da cvp kisminda belirtigi gibi isyan etmeye hakkimiz yok

ne mi yapabiririz : sukretmek en dogru ve en bereketli yoldur

ilelbett bunun faydasini zamanla goreceksin ben goruyorum ve insallah da gormeye devam edecegim

tabi zenginlik hayalim halen surmekte ama artik daha az para daha cok gonulzenginligi taleb ediyorum

umudunu ve inancini yitirme sana en iyi tavsiyem bu

bana deseler bir gun sen bu konu hakkinda internet uzerinden baskasina cvp yazacaksin diye gulerdim ama
bak oturmus sana yaziyorum cunku inancin sevgisi ve kisisel goruslerim beni buna itti

bilmem nekadar yardimci oldu bu sana

asla inanc fakirligine ugrama ve cenabi hak da ugratmasin insallah

kal saglicakla

rızık

Yanuma arkadaşım, öncelikle şunu belirtmek isterim. Burda yazılanları yapmayan zenginler var demişsin.. Yüce Allah insanların bir kısmını zenginlikle bir kısmını fakirlikle imtihan ediyor hiç şüphesiz. Burda yapılanlar ya da edilen dualar kabul olmuyor diye düşünmemek lazım. Yapılan hiçbir iyilik hayır ve hasenat zayi olmaz Allah katında. Ama bunları yapınca da kesin zengin olacağım diye düşünmemelisin. Sonuçta bir imtihan. Umulur ki Yüce Allah sana iki cihanda da zenginlik verir. Ve asla isyan etmemek lazım. İsyan duaların kabulüne ve zenginliğe mani olur Allah muhafaza. İsyan etmeye hakkkımız yok kesinlikle. Biz bir hiç idik. Dünyaya geldik ve hamdolsun Müslüman olduk. Bu nimet olarak yeter de artar bile. İsyan etmeden gerektiğinde kanaat ederek ve sebeplere de sarılarak rızkı aramak lazım. Çalışmak ve helalinden kazanmaya uğralmak lazım. Allah hayırlı bereketli helal kazanç versin sana da hepimize de inşaAllah. Allah a emanet ol.

slm

slm nasılsınız öncelikle bunu sormak isterim.yazdığınız cvpla beni mest ettiniz arkadaşım şunu düşünüyorumda bu kadar güzel bir enerjiyi kıskanmamak mümkünmü hep dua etmişimdir allahım kalbimden senin sevgini eksik etme ama anlıyorumki buda bize verilen bir ödül .şimdi düşünüyorumda insanların maddeye olan tutumlarını ve hayal kırıklıklarını siz şükür ederken nasılda güzel ediyorsunuz nasılda beklentisiz sevginiz nasılda saf umarım allah benim yüreğimede sizde olan sevgiyi katar şimdiden allahıma şükürler sizi ve sizin gibileri yarattığı için
güzel düşünceleriniz için teşekkürler burada olan arkadaşlar herkes kötü durumda olabilir ama allahın bize verdiği hayatta olma lütfu ve güneşin doğduğunu görme lütfunu düşünün
allahın varlığından eminseniz ondan gelen hayrı nasılda sevinerek kabul ediyorsanız şeride kabullenin

Vermiş olduğunuz bilgiler

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok tşkr ederim, son günlerde benim bu dualara oldukca ihtiyacım var. Allah razı olsun

Rızık

Süper bir çalışma olmuş.
Elinize zihninize yüreğinize sağlık.
Şuan manen çok istifade ettim çok teşekkür ederim,inanıyorumki uygulamaları yaptıkça maddende istifade edeceğim...

Sevgiyle huzurla manevi güzelliklerle kalınız...

ALLAH RAZI OLSUN***HAYRA

ALLAH RAZI OLSUN***HAYRA VESİLE OLAN YAPAN GİBİDİR***

böyle bizim yararımız

böyle bizim yararımız için yayınladığınız yazılar için sizlere teşekkür ederim allah işinizi rast getirsin sizin vesilenizle bilmediğimiz veyahutta unuttuğumuz yazıları öğreniyor ve hatırlıyoruz iyi çalışmalar.h.günler

rızık genişliği

ellerinize sağlık teşekkür ederiz Allah cümlenizden razı olsun


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

- Mersin Temizlik Şirketleri Tuğbam Temizlik
- ESTJ - DDuDşY Kişilik
- ESFP - DDuHA Kişilik
- ESFJ - DDuHY Kişilik
- ENTP - DSDşA Kişilik
- ENTJ - DSDşY Kişilik
- ENFP - DSHA Kişilik
- ENFJ - DSHY Kişilik
- ISTP - İDuDşA Kişilik
- ISTJ - İDuDşY Kişilik
- ISFJ - İDuHY Kişilik
- INTJ - İSDşY Kişilik
- INFP - İSHA Kişilik
- INFJ - İSHY Kişilik
- ESTP - DDuDşA Kişilik
- ISFP Kişilik
- INTP - İSDşA Kişilik
- MBTI Kişilikler Detaylı
- İçe Dönük Duygusal Tip
- Dışa Dönük Sezgisel Tip
- İçe Dönük Düşünen Tip
- Kişilik Analizinde Sekiz Fonksiyon
- ENTP (Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ENTJ( Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- ENFP (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- ENFJ (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INFP (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- INFJ (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INTJ (İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- INTP(İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ISFP (İçedönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ISTP (İçedönük-Duyumsayan-Düşünen-Algılayan)
- ESFP (Dışadönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ESTP (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Algılayan)
- ISFJ (İçedönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ISTJ (İçedönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- ESFJ (Dışadönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ESTJ (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- Kişilik Tipleri
- Kişilik Testleri ve Kişilik Özellikleri

islamikariyer.com (2006-2008).