Vakia Suresi'nin Fazileti

Hadîs-i serîflerde buyuruldu ki:
 
“Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayi âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez.”
 
“Vâkia sûresi zenginlik sûresidir. Onu okuyunuz ve kadinlariniza ve çocuklariniza ögretiniz.”
 
 
Abdullah b. Mesûd'u, ölüm hastaliginda ziyâret eden Hz. Osman (r.a): "Sana bir bagista bulunulmasini emredeyim mi?" dedi. Abdullah, buna ihtiyaci olmadigini söyledi. Hz. Osman; "Senden sonra kizlarina kalir" dedi. O zaman Abdullah onu su cevabi verdi: "Sen kizlarimdan korkma. Ben onlara Vâkia sûresini okumalarini emrettim." Ben, Peygamber (s.a.s)'in söyle dedigini isitmistim:
 
"Her kim her gece Vâkia sûresini okursa, ona fakirlik dokunmaz"

(Ibn Kesir, Tefsiru'l-Kur'ani'l-Azim, Beyrut 1969, IV, 282)

 

 

Vakıa suresini okuduktan sonra böyle hikmetli bir sureden sizlerin haberdar olmanıza vesile olduğumuz için bizim için de dua etmeyi unutmayınız...

vakıa suresi

arkadaşlar,vakıa suresini okumaya devam edelim.rabbim nasip etti ezberledim.hemen hergün okumaya çalışıyorum.elhamdülillah şimdiye kadar bir sıkıntı çekmedim.vakıa suresini okumamızı peygamberimiz tavsiye ediyor.öyleyse allah istiyor.çünkü,peygamberimize bunu söyleten allah.bu sureyi okuyan fakirlik görmez.muhakkak ki ALLAH vaadinden dönmez.

vakıa süresi

öylesine zor durumda ve çaresizim ki anlatamam.... 8-9 yıldır bütün herşeyim altüst oldu. borçların altında eziliyorum. gün gelip ekmek de alamamaktan korkuyorum. 15 gündür bende okuyorum. ancak abdest almadan da okuyabiliyormuyum. arapça bilmiyorum. öyle çok dua ediyorum ki ... herhalde okumam gereken başka özel bir dua var ben bunu atlıyorum. haddim olmadan allaha yanlış dua ediyorum diye düşünüyorum.bir arpa boyu yol gidemedim. iyi niyetlerle dualarla başlamama rağmen hiç bir şeyim denk düşmedi. eşim ve ben intihar etmekten korkuyoruz. lütfen yardım edin bize..

EN BÜYÜK HEDİYE

KURAN I KERİMDİR YÜCE YARADANIMIZDAN BİZE EN BÜYÜK HEDİYE,VE VAKIA SURESİ DE EN GÜSEL SURELERDEN BİRİDİR.NE OLURSAK OLALIM,NE YAPARSAK YAPALIM HERZAMAN ALLAH İLE İÇİMİZDEN GELDİĞİ GİBİ KONUŞUP BOL BOL DUA EDELİM,Kİ O ŞAH DAMARIMIZDAN BİLE YAKINDIR BUNU HER AN AKLIMIZDA TUTALIM LÜTFEN...VE AYRICA YÜCE KİTABIMIZI DA OKUYALIM
BEN DE İŞ ARIYORUM,VAKIA SURESİ Nİ HEP KALPTEN OKUMAYA ÇALIŞIYORUM DİLERİM ALLAHIM KABUL EYLER MADDİ MANEVİ HER ZAMAN ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN,HERŞEYİN HAKKIMIZDA HAYIRLISINI DİLEYEREK GÖNLÜMÜZDEN GEÇENLERİN EN GÜSELİNİ TEMENNİ EDİYORUM
SAYGILARIMLA....

vakıa suresinin fazileti

hayırlı günler ben vakıa suresini yıllarca okudum gerçekten darlık çekmedim.ta ki 1 yıl öncesine kadar çünkü rabbim affetsin 1 yıldır vakıa suresini okumuyordum çok şükür 10 gündür sabah akşam okumaya başladım öncelikle kendimi rabbime daha yakın hissediyorum hemde manevi huzur buluyorum allaha emanet olun

DÜNYADA DA ZENGİNLİK AHİRETTEDE ZENGİNLİK İSTEYELİM.

(HAYIR, YILDIZLARIN YERLERİNE YEMİN EDERİM Kİ
BİLİYORSANIZ BU ÇOK BÜYÜK BİR YEMİNDİR.)
SANIRIM İŞİN SIRRI BURADADIR. ALLAHIM BENİ AFFETSİN KENDİMCE YORUM YAPACAĞIM.... BİLMİYORUM AMA VAKIA SURESİNDE BU SÖZLERİ OKUYUNCA BİRDEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU VE AĞLAMAYA BAŞLADIM.SANIRIM HİKMET BU SÖZLERDEDİR.

arkadaşlar 5gün sonra bi iş olayı var bu iş olsun istiyoruz ama nasıl okuyayım vakıa,yı bilmiyorum günde 10 kez yapıp dileyi olan varsa bişekşlde lütfen yardım edin

vakıa süresi

merhaba arkadaşlar

ben bu duaya bu sayfada rastladım.. okumaya başladığımda babam kardeşim ve ben işsizdik , 1 hafta iiçinde hepimize iş kapısı açıldı..dua çok hikmetli, küs olduğum arkadaşımla barıştım ve şuan aramız eskisinden daha iyi şükürler olsun..

Re: Vakia Suresi'nin Fazileti

ALLAHımıza sonsuz şükürler hamdu senalar olsun canımızdan değerli peygamber efendimize sonsuz salat sonsuz selamlar olsun

Re: Vakia Suresi'nin Fazileti

bu sureyi biz şöyle okuyoruz nerden duydu annemler bilmiyorum ama şimdi başladığın gün 1 tane 2. gün 2 3. gün 3 tane böyle 41. güne kadar gidiyo 1 kişinin okuması da şart değil ;)

vakıa suresi

selamlar bende okudum elham dülillah allahım hep yardım etti ama allah icin okuyun.. allahın rızasını kazanmanın yollarını arayın ve namaz kılın ve arkasından ona yönelip dileyinizi icten söyleyin eyer dileyiniz hayırlı ise sizin icin ozaman allah yardım eder inşallah.olmazsa hayrı ve şerride ancak allah bilir.

vakı a suresi

elhamdülillah..... ben bu sureyi 19 yıldır her gün okurum . elime kuranı kerimi almasamda ezberden mutlaka okurum.o kadar sözde yokluk çektiğim günler oldu ama yinede yokluk hep varlık oldu. bereket zaten parayla ifade edilmez bu bambaska bi şey..... çok sıkıntılı günlerimi rabbimin izniyle atlattım . bundan sonrada rabbim herşeye yardım edicek .... sonsuz güveniyorum. rabbim hepimize kulluk edebilmeyi nasip etsin. amin.

vakıa suresi

ben bu sureyi kuranda okuduğumda çok hoşuma gitmişdi bu özelliklerini bilmiyordum ama benimde para sıkıntım olmadı hiç herkesle aynı maaşı almama rağmen herkes benden borç isterdi ben cömertlğimden hiç esirgemedim allahda beni hiç dara sokmadı kendini sıkıppara biriktircez diye uğraşanlar öyle sıktıkları ile kaldırlar allaha şükürler olsun bintilik alahın gücünden şüphesi olanların işidir

Re: Vakia Suresi'nin Fazileti

vakia suresini tam olarak hatırlamıyorum ama zannedersem yerde bulduğum bir takvim yaprağında okumuştum, ''her kim vakia suresini her gece okursa ömrü buyunca fakirlik görmez'' yazısı hayli ilgimi çekmişti, ben uzun zaman dır, banka borçları ağır fatura ve giderler karşısında ikinci yada ek iş arayıp duruyordum.
VAKİA suresi aklıma düştüğü gün den bu yana hep aklımda da nerden nasıl, temin edip ezberliyeceğim vede bunun için zaman ayıram bi fırsat olmadı, ŞİMDİ BU YAZIYI YAZARKEN İŞTE BU SİTELERİ GEZİYORDUM, NASIL BULURUM NASIL EZBERLERİM.! (BU YAZIYI YAZMAMDAKİ GAYEDE BELKİ BU KONUDA UZMAN OLAN BİRİ YARDIMCI OLUR (....?!...)

vakıa suresi

Sevgili kardeşim öncelikle arayıştaki gayretini görmek memnuniyet verici. Vakıa suresi Kuranın bir suresidir. Bundan dolayı Kuranı Kerim mealini alır da sureler listesinden ararsan bulursun. Vakıa suresi cennet nimetlerinin bolca anlatıldığı bir sure. Allah bu sureyi bolca okuyanlara ve anlamını tefekkür etmeye çalışanlara cennet nimetlerinin nümuneleri ile birlikte manevi ferahlık veriyor. Bununla birlikte bir de; darlıktan ferahlığa genişliğe çıkmak için Yunus A.S. ın duası var. Bu dua Kuran da bir ayet ve ayetin sonu Yunus'un duası diye geçiyor. LAİLAHE İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZ-ZALİMİN ayetinin (duasının) en sıkıntılı günlerimde beni hem manevi açıdan toparladığını, gafletten uyandırdığını ve sıkıntılarıma çare olduğunu, azim ve irade bulmama yardımcı olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Allah yardımcınız olsun.

Bİ DAKKA

HEY GİDİ HEYY

BİZ NERDEN OKURDUK VAKIA SURESİNİ
KURBAN OLDUĞUM ALLAH CC NASİP EDİNCE OLUYOR İŞTE

EFENDİM BEN ŞU ARALAR FAKİRLİK ÇEKİYORDUM
BİR ARKADAŞ TAVSİYE ETTİ BEN DE OKUDUM.
ŞÜKÜRLER OLSUN KURBAN OLDUĞUM YARATANA Kİ ŞİMDİ DURUMUM İYİ OLDU

DEMEK Kİ DUANIN VAKTİ FAKİRLİK ZAMANIYMIŞ

YANİ GÜNEŞİN BATMASI AKŞAMIN DOĞMASI SABAHIN FAKİRLİKTE VAKIA NIN VAKTİYMİŞ =)

ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİR TAVSİYE

FAYDA GÖREYİM DİYE OKURSANIZ İHLAS KAÇAR OKUMASANIZ DAHA İYİ GİBİ OLUR

SİZ PEYGAMBER EMRETTİ DİYE OKUYUN VERİRSE KURBAN OLDUĞUM YARATAN VERİR VERMEZSE DE VERMEZ YANİ. =)

HAYAT O KADR GÜZEL Kİ AMA İMAN NOKTASIN!

S.A
SAYGI DEĞER MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM.

ALLAIN NEYİ YOK Kİ İNŞALLAH BENDE BUNDAN SONRA HER ZAMAN OKURUM.

ALLAHA DUA EDİN Kİ SAĞLIKLI DÜŞÜNESİNİZ.
ALLAHIN BÜRÜN AYETLERİNDE ŞİFA VARDIR.

67 - MÜLK SÛRESİ

Bismillahirrahmânirrahîm

1
Hükümranlık elinde olan Allah, yücedir. O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

2
O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.

3
O, yedi göğü tabaka tabaka yaratandır. Rahmân’ın yaratışında hiçbir uyumsuzluk göremezsin. Bir kere daha bak! Hiçbir çatlak (ve düzensizlik) görüyor musun?

4
Sonra tekrar tekrar bak; bakışların (aradığı çatlak ve düzensizliği bulamayıp) âciz ve bitkin halde sana dönecektir.

5
Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve (ahirette de) onlara alevli ateş azabını hazırladık.

6
Rablerini inkar edenler için cehennem azabı vardır. Ne kötü varılacak yerdir orası!

vakıa suresi

arkadaşlar benim vakıa suresinin faziletinden hiç haberim yoktu şans eseri girdiğim bir internet sitesinden dinlediğim o müthiş kıraat neticesinde o surenin vakıa suresi olduğunu öğerendim ve bu kıraatı çok kez dinleyerek sureyi ezberledim ve boş kaldıkça okuyorum sureyi. Daha önceleri yüksek lisans öğrencisiydim sureyi okumaya başladıktan 1 ay filan sonra geçti ve araştırma görevlisi kadrosuna girdim Allahın işi hamdu senalar olsun.

iza Vakia

Anlami:

56:1 - Olacak vak'a olduğu zaman
56:2 - Onun oluşunu yalanlayacak kimse yoktur.
56:3 - O, alçaltıcıdır, yükselticidir.
56:4 - Yer şiddetle sarsıldığı
56:5 - Dağlar serpildikçe serpildiği
56:6 - Dağılıp toz duman haline geldiği
56:7 - Ve sizler üç sınıf olduğunuz zaman
56:8 - Sağın adamları (var ya) ne mutludurlar onlar!
56:9 - Solun adamları ise ne uğursuzdurlar onlar!
56:10 - Önde olanlar (var ya), onlar öncüdürler.
56:11 - İşte o yaklaştırılanlar,
56:12 - Nimet cennetlerindedirler.
56:13 - Çoğu önceki ümmetlerden,
56:14 - Birazı da sonrakilerden.
56:15 - (Onlar) cevherlerle işlenmiş tahtlar üzerindedirler.
56:16 - Karşılıklı olarak onların üzerinde yaslanırlar.
56:17 - Çevrelerinde, ölümsüzlüğe ulaşmış gençler dolaşırlar.
56:18 - Kaynağından doldurulmuş, testiler, ibrikler ve kadehlerle.
56:19 - Ondan ne başları ağrıtılır, ne de akılları giderilir.
56:20 - Beğendikleri meyvalar,
56:21 - Canlarının çektiği kuş etleri,
56:22 - İri gözlü hûriler,
56:23 - Saklı inciler gibi,
56:24 - Yaptıklarına karşılık olarak verilir.
56:25 - Orada boş bir söz ve günaha sokan bir laf işitmezler.
56:26 - Duydukları söz, yalnız "selam", "selam" dır.
56:27 - Sağın adamları, nedir o sağın adamları!
56:28 - Dalbastı kirazlar,
56:29 - Meyva dizili muzlar,
56:30 - Uzamış gölgeler,
56:31 - Fışkıran sular.
56:32 - Pek çok meyva arasında,
56:33 - Tükenmeyen ve yasaklanmayan
56:34 - Ve yükseltilmiş döşekler üstündedirler.
56:35 - Biz kadınları yeniden inşa ettik (yarattık).
56:36 - Onları bâkireler yaptık.
56:37 - Hep yaşıt sevgililer,
56:38 - Sağın adamları içindir.
56:39 - Bir çoğu öncekilerdendir.
56:40 - Bir çoğu da sonrakilerdendir.
56:41 - Solun adamları, nedir o solcular!
56:42 - İçlerine işleyen bir ateş ve kaynar şu içinde,
56:43 - Kapkara dumandan bir gölge altındadırlar.
56:44 - Ki ne serindir, ne de faydalı.
56:45 - Çünkü onlar bundan önce varlık içinde sefâhete dalmışlardı.
56:46 - Büyük günahı işlemekte ısrar ediyorlardı.
56:47 - Ve diyorlardı ki: "Biz ölüp, toprak ve kemik yığını olduktan sonra, biz mi bir daha diriltileceğiz?"
56:48 - "Önceki atalarımızda mı?"
56:49 - De ki: "Öncekiler ve sonrakiler"
56:50 - "Belli bir günün belli vaktinde mutlaka toplanacaklardır."
56:51 - Sonra siz, ey sapık yalanlayıcılar!
56:52 - Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz.
56:53 - Karınlarınızı hep onunla dolduracaksınız.
56:54 - Üstüne de kaynar su içeceksiniz.
56:55 - Susuzluk illetine tutulmuş develerin içişi gibi içeceksiniz.
56:56 - İşte ceza gününde onlara sunulacak ziyafet budur.
56:57 - Biz sizi yarattık; tasdik etmeniz gerekmez mi?
56:58 - Attığınız meniyi gördünüz mü?
56:59 - Onu siz mi yaratıyorsunuz yoksa yaratan biz miyiz?
56:60 - Aranızda ölümü takdir eden biziz ve bizim önümüze geçilmez.
56:61 - Böylece sizin yerinize benzerlerinizi getirelim ve sizi bilmediğiniz bir yaratılışta tekrar var edelim diye (böyle yapıyoruz).
56:62 - Andolsun, ilk yaratılışı bildiniz. Düşünüp ibret almanız gerekmez mi?
56:63 - Ektiğinizi gördünüz mü?
56:64 - Onu siz mi bitiriyorsunuz, yoksa bitiren biz miyiz?
56:65 - Dileseydik, onu kuru bir çöp yapardık. Hayret eder dururdunuz.
56:66 - "Doğrusu borç altına girdik."
56:67 - "Doğrusu, biz yoksul bırakıldık" (derdiniz).
56:68 - İçtiğiniz suya baktınız mı?
56:69 - Buluttan onu siz mi indirdiniz, yoksa indiren biz miyiz?
56:70 - Dileseydik onu tuzlu yapardık. O halde şükretseniz ya!
56:71 - Yaktığınız ateşi gördünüzmü?
56:72 - Onun ağacını siz mi yarattınız, yoksa yaratan biz miyiz?
56:73 - Biz onu bir ibret ve çölden gelip geçenlere bir fayda yaptık.
56:74 - Öyleyse büyük Rabbinin adını yücelt.
56:75 - Hayır, yıldızların yerlerine yemin ederim.
56:76 - Bilirseniz bu büyük bir yemindir.
56:77 - O, elbette şerefli bir Kur'ân'dır.
56:78 - Korunmuş bir kitaptadır.
56:79 - Ona temizlenenlerden başkası el süremez.
56:80 - (O), âlemlerin Rabbinden indirilmiştir.
56:81 - Şimdi siz bu sözü mü küçümsüyorsunuz?
56:82 - Rızkınızı, yalanlamanızdan ibaret mi kılıyorsunuz?
56:83 - Can boğaza dayandığı zaman
56:84 - Ki o zaman siz (ölmek üzere olana) bakar durursunuz.
56:85 - Biz ona sizden daha yakınız, fakat siz görmezsiniz.
56:86 - Eğer cezalandırılmayacak iseniz,
56:87 - Onu geri çevirsenize; şayet iddianızda doğru iseniz.
56:88 - Fakat ölen kişiye gelince, eğer o rahmete yaklaştırılanlardan ise,
56:89 - Ona rahatlık, güzel rızık ve Naîm cenneti vardır.
56:90 - Eğer O, sağın adamlarından ise,
56:91 - "(Ey sağcı), sana sağcılardan selam!"
56:92 - Ama yalanlayıcı sapıklardan ise;
56:93 - İşte ona da kaynar sudan bir ziyafet vardır.
56:94 - Ve cehenneme atılma vardır.
56:95 - Kesin gerçek budur işte.
56:96 - Öyle ise Rabbini o büyük ismiyle tesbih et.

Bilgi:

Hazreti Rasûlullah aleyhi’s-selâm bu sûreyle alâkali olarak söyle buyurmustur:

-Her gece Sûre-i Vakia’yi okuyan kisiye ebediyyen fakirlik isabet etmez.’

Eskiden pek çok kimse aksam ile yatsi arasinda, Yâsîn, Feth, Vakia, Tebareke ve Amme okumayi âdet edinmisti. Bunun o kadar çok faydasi vardir ki benim bunlari anlatmam aslâ mümkün degildir.

Dileriz ki, bir yarim saatinizi aksamlari bu dört sûreyi okumaya ayirasiniz. Günün kendinize harcadiginiz 24 saatinden bir yarim saatiyle, ölümötesi yasama hazirlik yapasiniz, ruhaniyetinizi güçlendiresiniz. Allâh, hepimize bunu kolaylastira.

Re: Vakia Suresi'nin Fazileti

allah tüm kullarının günahlarını affetsin. şüphesiz o affedendir o çok uludur. rabbim kimseyi açlıkla terbiye etmesin

VAKIA SURESİ

SELAMÜNALEYKÜM ARKADASLAR.
^KİM ALLAHA KARŞI SAYGILI OLURSA ALLAH ONA BİR ÇIKIŞ YOLU GÖSTERİR VE HİÇ HESABA KATMADIĞI BİR YERDEN ONU RIZIKLANDIRIR^ (TALAK 2-3)
AYETTE DE ACIKLANDIĞI GİBİ ALLAHA KARŞI SAYGILI OLMAK KURANI KERİMDEN GECER KURAN BÜTÜNÜYLE BİZE Bİ REHBERDİR.SADECE MADDİ SIKINTILAR İÇİN DEĞİL HER TÜRLÜ SIKINTIYA ÇAREDİR.BÜTÜNÜYLE KURAN OKUMAYA ÇALIŞALIM.PEYGAMBERİMİZİN HADİSİNDE BAHSETTİĞİ GİBİ'''HER KİMKİ HAYATINDA DÜNYALIK İSTERSE HAYATINDA KURAN A YER VERSİN.HER KİMKİ AHİRETİ İSTERSE HAYATINDA KURANA YER VERSİN HAYATINDA.HER KİMKİ HEM AHİRETİ HEM HEMDE DÜNYALIK İSTERSE HAYATINDA KURANA YER VERSİN....HZ.MUHAMMET(S.A.V)ONA BİNLERCE SELAM............SAĞLICAKLA KALIN.ALLAHA EMANET OLUN.ZAFER ÖZBAY KARAMAN 10 MART 2009

vakıa suresi fazileti hakkında

yıllardır vakıa suresini okuyorum, asla paraya ihtiyacım olmadı, sıkıntı çekmedim, ama işin sırrını çözemedim, acaba vakıa suresindeki şifre nedir, zenginlikle olan alakası nedir, surede hangi kelimenin tekrarlanması neticesinde hangi hadim görevlendiriliyor, ....

Vakıa suresinin bereketi

Peygamberimiz S.A.V hadisi şerifinde bahsetmiş nasıl doğru olmaz.Askerden geldikten sonra maddi olark çok sıknıtı çektim ticaretle uğraşıyorum, işlerim durgundu bir gün tv de bir hoca efendi Vakıa suresinin faziletinden bahsetti ogünden sonra Vakıa suresini okumaya calışıyorum bu gün işlerim yolunda maddi bi ihtiyacım yok İnşaallah tüm kardeşlerimze öneririm

Denenmiş vakıa suresi!!!...

arkadaşlar bu sureyi ... hatta Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilen sureleri, yani çok övülen sureleri sık sık okuyun... Bizzat faydasını muhakkak görürsünüz.

Ben askerliğimi 313K.D olarak Sakarya Taşkısığında yaptım.
Komutan kısa dönem askerlerine gıcık gittiği için bizleri nöbet ile yıpratmaya çalışıyordu, ama Allah razı olsun bana nöbetlerimin çok faydası oldu :)
Benim hergün standart sabah 9-11 nöbetim olurdu, ve kışladan uzakta ormanın içinde tutardım nöbetimi.
Ben , baktım ki nöbette boş boş duruyorum, dil ile tesbihat çekmeye başladım ama şeytan haliyle başka şeylere yöneltip benim tesbihatımı bozuyordu... Baktım böyle olmayacak ben de yanımda götürdüğüm küçük yasin kitabını okumaya... Bizzat hergün 9-11 nöbetinde yasin - teberake - amme ve vakıa surelerini okudum...
Haliyle askerde para çabuk bitiyor.... benim de cebimdeki para bitmişti ve ailemden isteyemedim.... :( onların da borçları vardı çünkü....
param bittikten sonra 1-2 gün geçti... babam aradı, nasılsın.. iyimisin... paran var mı ?....-var baba, idare eder... :) babam o zaman müjdeli haberi verdi.... 10 YILDIR SATILAMAYAN DEDEMİN ARSASI SATILMIŞ, BABAMGİL BORÇLARINI ÖDEMİŞ VE BANA DA 300TL GÖNDERECEKLERMİŞ..... AYRI OLARAK.... ALMANYADAKİ HALAM BANA HARÇLIK OLARAK 300TL GÖNDERMİŞ.... BU DA BİTMEDİ..... FRANSADAKİ AMCAM DA 100TL HARÇLIK GÖNDERMİŞ.... YANİ........ AYNI ANDA """700TL""" PARAM OLDU......

YANİ ARKADAŞLAR......
PARAMIN BİTTİĞİ ANDA ,,, ALLAHIM BANA ÖYLE BİR YARDIM ETTİ Kİ...... KELİMELER YETERSİZ KALIR..........

ALLAHIM SANA DÜNYADAKİ ZERRELER ADEDİNCE, DÜNYANIN OLUŞUMUNDAN BİTİŞİNE KADAR DÜNYAYA DÜŞEN YAĞMUR VE KAR DAMLALARI ADEDİNCE, ARŞIN AĞIRLIĞINCA, VE SENİN BİLİP BİZİM BİLMEDİKLERİMİZ ADEDİNCE SANA HAMD-Ü SENALAR OLSUN.....
AMİN....

ALLAHIM... TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN YARDIMCISI OL YARABBİM.... AMİN.............

vakia süresi

allah sizden razı olsun bu siteye girdikten sonra kendimi buldum vakia süresini bence bol bol okuyun insan bizaman sonra vakia süresini okumadan duramıyor ve ezberliyo işiniz yoluna giriyor allah tüm din kardeşlerimin işlerini kolaylaştırsın helal kazanmak ve helal yedirmek nasip olsun allah hepimize şefaat nasip etsin doğruluktan ayırmasın son nefesimizde dahi kelimeyi şadet getirmemizi nasip etsin

slm

merhaba arkadasım hollandadayım su an bır sorum olacak.vakıa suresının hepsını mı okumalıyız yoksa bazı bolumlerını mı veya hangı bolumlerını rızık bollugu ıcın.sımdıden Allah razı olsun Allaha emanet olun

slm

vakıa suresinin tamamını okuyunuz.10 dakika zamanınızı alır.hayatınızda para ile ilgili bir mucize gerçekleşene kadar bu duanın etkisi sürer...para ile ilgili mucize gerçekleştikten sonra devamı , duyı okursanız allah'a ,duayı okumazsanız size kalmıştır.benden tavsiye haftada en az 1 defa okuyunuz veya evde yaşayan birilerine okutunuz...mucizeleri sayılmayacak kadar büyüktür...ummadık taşın baş yaracağı gibi,ummadık yerden rızkın çıkacağını göreceksiniz...zamanınız varsa her gün okumanızı tavsiye ederim...

kendi değerlerimizden...

iş ilanları, iş hayatı hep bu olgular peşinde hayatta yer edinme cabasında bulunuruz.. ama hep ortak paydada, beklentiler farklıyken.. bizim gibiler için ve en GERÇEKÇİ kariyeri yapmak için böyle ortamların varlığını desteklememiz ve bunları kullannırken buraları sahiplenmemiz gerekir.. BİZLERİN...

vakıanın fazileti

çok güzel bir hikayeymiş bende hemen öğrenmek isterim

vakıa suresi

selamun aleyküm.baslık olarak vakıa suresi yazdım ama ben bütün surelerin kainata sonsuzluk adedince faydası var olduguna inanıyorum.kul o anki ruh hali nasılsa o niyetle okur kurandan bir sureyi.çünkü bir hadisi şerifte şöyle buyuruyor Efendimiz (s.a.v):Ameller niyetlere göredir.diyor.kul hangi niyetle devamlı olarak okursa rabbim o dilediğini hakkında hayılı ise verir bu belirgin bir durumdur.bizler önemli olan nasılki yemek alışkanlıgımızı hiç aksatmadan yiyorsak kuranı da ruhumuzun gıdası kabul ederek herzaman okumalıyız diyorum.Yaradanıma emanet olun...

.....

ALLAH RAZI OLSUN
selametle...

VAKIA SURESİ

BENDE UZUN ZAMAN İŞARAYANLARDANIM VE HAKKIM YENENLERDEN.AMA VAKIA SURESİNİ BENDE ARASIRA OKURDUM FIRSAT BULDUKÇA.ŞİMDİ DAHADA ÇOK İHTİYACIM VAR.ALLAH HEPİMİZE NİMETLERİNİ BAHŞETSİN İNŞALLAH.ALLAH KENDİSİNE SIGINANI YALNIZ BIRAKMAZ İNANIYORUM.

vakıa suresi

bu internet sitesini arayıp yeni keşfedenlerdenim bundan sonra inşaalllah sık sık ziyaret ederim. aslında benim de çalışmaya ve para kazanmaya ihtiyacım var.ama islami çerçeve içerisinde.vakıa suresini duydum ve her cuma okurum allahım inşaallah kabul buyurur da ben de feraha ererim hepinize hayırlı ve bol kazançlı günler

ALLAH'IN CÖMERTLİĞİ

Gerçekten de çok cömert bir yaratıcımız var kendisine sığınanada, sığınmayanada nimetini veriyor. Mümin kullarına sonsuz güzel nimetler bahşediyor Bundan daha güzel ne olabilir. ALLAHIM ebedi güzelliklerine layik bir kul olmamamızı nasip etsin...

allah razı olsun böyle bir

allah razı olsun böyle bir site için benimde okuyanca ferahlık bulduğum bir süre rabbime şükürler olsun

mucize

s.a. bugun ögrendım ve yarından itibaren baslıyacam inş. 41 gun gunde 7 defa okununca butun maddı ve manevi sansın aılıyormuş gercekten guvenecegım bırınden ögrendim.vakıa gıbı kuranı kerimen butun ayetlerı butun surelerı mucize .allahha sukurler olsun verdıgı butun m,nımetler için.....:)

slm

merhaba bır soum var acaba vakıa suresının hangı bolumlerını okumalıyız rızık bolugu ıcın

Re: mucize

Unutmayalım " Önce çalışmak sonra dua dinin esası kabul olur çalışanın duası"

vakia süresinin fazileti

böyle bir sitenin olması çok güzel size teşekkür ederim zaten KUR'AN_I KERİM'İN her bir ayeti şifa bizlere

Vakıâ suresinin bereketi..

Öncelikle teşekkür ederim,güzel bir paylaşım.Vakıâ suresinin faziletine ve sırrına gerçekten inanıyorum;gerçekten maddi-manevi bereket getiren bir sure.
Rabbim mucizesinden istifade edebilmeyi nasip etsin..

cevap

evet kardeşim vakia ..kıyamet..süresi maddi maneviyat olarak bereket getiren süre.bende bunun farkında olanlardanım.

Teşekkürler.Allah c.c.

Teşekkürler.Allah c.c. sırrına mazhar kılsın...

selamun aleyküm, sitemizde

selamun aleyküm,
sitemizde hadisle ilgili bir başlık olması çok güzel.Allah razı olsun.vesselam...

vakıa suresi

evet size katılıyorum zaten kuranı kerim başlı başına her suresi ayeti bir şifa ve mucize dolu.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).