Başarı Ve Motivasyon

Motivasyon oluşturmanın en etkili yolu çıtayı yüksek tutmaktır. Büyük hedeflere ulaşmanın yolu da büyük amaçları küçük adımlara bölmek ve her gün bir adımını gerçekleştirmektir. Başardığınız her adım, yaptığınız her ilerleme bir sonraki ilerleme için gerekli olan güven ve isteği oluşturacaktır. Siz kalkın ve yürüyün, gölgeniz arkanızdan yürüyecektir. Yapılan bazı araştırmalar insanların sadece %10’unun verilen işi yapamadığı için işten atıldıklarını göstermiştir. Kalan %90 ise başarılı insan ilişkileri kuramadıkları için çıkardıkları problemlerden dolayı işlerine son verildiğini göstermiştir. Başarıda ilk adım kadar son adımda önemlidir. Bir çok kişi son bir adım daha atmadıkları için başarıya ulaşamamıştır. Herkesin yaptığının bir fazlasını yapan şampiyon olur. yüzlerce yarış atı var, fakat şöhrete ulaşanlar diğerlerinden birkaç saniye daha hızlı koşanlardır.

Eğer “büyük düşünerek” Mercedes sahibi olmayı istemiş ancak bir Renault Spring sahibi olmuşsanız üzülmeyin. Eğer Mercedesi hedeflemeseydiniz muhtemelen bu kadar sürede Renault’da alamazdınız. Büyük düşünmeyi bilmek kadar küçük de olsa başarılara sevinmeyi bilmek de önemlidir.

Normal bir Müslüman cennete girmek ve cehennemde yanmamak için ibadet eder. Yani ödül ve ceza düşüncesi baskındır. Oysa Yunus Emre “ne cennetin yüzü, ne Cehennemin közü, bana seni gerek seni” diyerek misyonunu ortaya koymuştur. Gerçek liderler de kazanmak veya kaybetmek için değil yapmaları gerekeni yapmak için çalışırlar.Bir nehirde on kişi boğulmuş ise bunlardan en az sekizi yüzmeyi bilen kişidir. Yüzmeyi bilmeyen haddini bilir. Yüzmeyi bilen ise, “Ben her yerde yüzerim” der ve kaybeder.

Unutmayın hiçbir şey başarı hissi kadar insanı kavgaya hazır hale getirmez… “Düşmanınız sizden küçükse onu affedin büyükse mücadele edin. Seçtiğiniz düşman-rakip kadar büyüyebilirsiniz.

Sait Çamlıca

Re: Başarı Ve Motivasyon

Allahım senden dünyada ve ahirette iyilik istiyorum, sen hakkıyla bilensin. sen duaları kabul edensin ,ey merhametlilerin en merhametlilerin en merhametlisi bize merhamet et,şüphesiz senin herşeye gücün yeter. amin amin amin

Re: Re: Başarı Ve Motivasyon

Amin amin

Re: Başarı Ve Motivasyon

allah razı olsun bilip de dillendirip uygulayamadıklarımızı demetlemişsiniz adeta teşekkürler

cümlemizden inş.

Cümlemizden inş. vakit ayırdığınız için biz teşekkür ederiz

Cihanda

Allah razi olsun kardeşim yorumunuz için.
Teslimiyet çok önemli.

Başarı

Başarının ilk adımıdır istemek fakat kimden ve niçin istediğinin bilinmeside istenilene ulaşmanın tek yoludur.Herşeyin ve herkesin mutlak ve tek sahibini bilmeksizin isteyip birde hedef dediği ağır ve acılı yükü elde ettiği gün insan benim imtihanım gibi koca bir dünya cehennemi içinde buluveriyor kendini..Siz siz olun herşeyin tek sahibi Allah [cc.] dan herşeyin hakkınızda en hayırlı ve iyi olanını dilemeyi asla unutmayın.Misafiriz işte "mal onun ,can onun" emanet aldıklarınızı yani "benim" dediklerinizi bir daha düşünün derim göreceksinizki aslında size ait olan hiçbir kimse hiçbir mevki ve hiçbir eşya yok..Başarının tek yolu asıl sahip olandan emanetçi olmaya layık olmayı dileyerek istemek göreceksinizki gerçeklekleşecek inşaALLAH slm. ve dualarımla BAŞARILAR.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

- Mersin Temizlik Şirketleri Tuğbam Temizlik
- ESTJ - DDuDşY Kişilik
- ESFP - DDuHA Kişilik
- ESFJ - DDuHY Kişilik
- ENTP - DSDşA Kişilik
- ENTJ - DSDşY Kişilik
- ENFP - DSHA Kişilik
- ENFJ - DSHY Kişilik
- ISTP - İDuDşA Kişilik
- ISTJ - İDuDşY Kişilik
- ISFJ - İDuHY Kişilik
- INTJ - İSDşY Kişilik
- INFP - İSHA Kişilik
- INFJ - İSHY Kişilik
- ESTP - DDuDşA Kişilik
- ISFP Kişilik
- INTP - İSDşA Kişilik
- MBTI Kişilikler Detaylı
- İçe Dönük Duygusal Tip
- Dışa Dönük Sezgisel Tip
- İçe Dönük Düşünen Tip
- Kişilik Analizinde Sekiz Fonksiyon
- ENTP (Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ENTJ( Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- ENFP (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- ENFJ (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INFP (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- INFJ (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INTJ (İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- INTP(İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ISFP (İçedönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ISTP (İçedönük-Duyumsayan-Düşünen-Algılayan)
- ESFP (Dışadönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ESTP (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Algılayan)
- ISFJ (İçedönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ISTJ (İçedönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- ESFJ (Dışadönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ESTJ (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- Kişilik Tipleri
- Kişilik Testleri ve Kişilik Özellikleri

islamikariyer.com (2006-2008).