Türk yöneticilerin global arenadaki yükselişleri

Dünyanın önde gelen yönetici araştırma şirketlerinden Stanton Chase International’ın, dünya çapındaki yönetim takımı Türkiye’deydi. Basınla biraraya gelen uluslararası danışmanlar, Türk yöneticilerin global arenadaki yükselişleri ve Türkiye’nin stratejik önemi hakkında bilgi verdi.

Stanton Chase International Yönetim Kurulu Başkanı James Allen, Türk yöneticilerin farklılıkları yönetebilme deneyimlerinin ve girişimcilik konusundaki proaktif tutumlarının fark yaratan özellikler olduğunun altını çizdi.

“Avrupa nüfusu yaşlanıyor. Türkiye, geleceğin istihdam pazarında global öneme sahip.”

Toplantıya Avusturalya’dan katılan Stanton Chase International Yönetim Kurulu Başkanı James Allen, Türkiye’nin stratejik önemini şöyle açıkladı; “Türkiye’nin konumu gereği global şirketler için stratejik bir bölge olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak giderek daha önem kazanan bir noktayı da atlamamak gerek. Türkiye çok genç nüfuslu bir ülke ve genç nüfus yoğunluğu, bir ülkenin gelişmesinde ve yenilikleri hayata geçirmesinde ona önemli bir avantaj sağlıyor. Avrupa’da giderek önemli bir sorun olmaya başlayan, azalan genç nüfus problemine bölge içinde çözüm getirebilecek en iyi seçeneği Türkiye olarak görüyoruz. Türkiye’nin yönetim anlamında bölgesel lider konumunda olmasının sebebi de bu.”

“Kriz deneyimleri, Türk yöneticileri global pazarda avantajlı kılıyor.”
Stanton Chase International Yönetim Kurulu Başkanı James Allen, Türk yöneticilerin kriz performanslarına ilişkin şunları paylaştı; “Türk iş dünyası, krizler konusunda doğal olarak daha deneyimliydi ve global etkilere rağmen bir çok ülkede yaşanana kıyasla krizi iyi yönettiniz. Türk liderlerinin ortak özelliklerinden biri olan risk alma ve girişimcilik konusundaki çeviklikleri bence bunun en önemli sebeplerinden biriydi. Türk iş dünyasına yönelik bir başka saptamam da, profesyonel alana, politik eğilimlerin karışmaması konusunda gösterilen özen. Bunu bir yönetici olarak çok takdir ediyorum.”

Allen Türk yöneticilerin hem Batı pazarlarında, hem de Akdeniz Bölgesi, Rusya ve Ortadoğu pazarlarında çok iyi işler çıkardıklarını ekleyerek, bu alanların birbirleriyle yaptığı alışverişin merkezi olmaya İstanbul’dan daha uygun bir lokasyon düşünemediğini söyledi.

“Özel sektördeki kadın yöneticiler etkileyici bir performans gösteriyor.”
James Allen, Türkiye’deki kadın yöneticilerin de, uluslararası şirketlerde geldiği noktayı son derece etkileyici bulduklarını ifade etti. “Türkiye, bulunduğu bölgede yönetim alanında bir rol model olmayı sürdürüyor, kadınların iş yaşamındaki başarıları ve performansları da bunun en önemli göstergesi,” dedi.

Toplantıya katılan yönetim takımı;
James Allen – Avustralya / Yonetim Kurulu Başkanı.
Ward Garven – Kanada / İş mükemmelliğinden sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.
Ivo A.Hahn – Çin / Uygulama Gruplarından sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).