Türbanlı öğrenci dersten atılamayacak

YÖK, İstanbul Üniversitesi'ne gönderdiği yazı ile disiplin yönetmeliğine uymayan öğrencilerin dersten çıkarılmasını yasakladı. Yönetmeliğe göre sadece tutanak tutulacak.

AK Parti ve CHP, türbanın üniversitelerde serbest bırakılmasına anayasal çözüm ararken Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) erken davrandı. YÖK'ün gönderdiği yazıyla birlikte, öğrenciler anayasa engeli olsa bile artık derslere başörtülü olarak girebilecek.

Siyasi partileri karşı karşıya getiren sorun tıpkı Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın önerdiği gibi "uygulamada" çözüldü.

Herşey İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde bir öğrencinin türbanı nedeniyle dersten çıkarılması ile başladı.

Konu Yüksek Öğretim Kurumu’na intikal etti. YÖK'ten gelen yanıt ise türbanın önünü fiilen açmış oldu.

YÖK, öğrencinin "disiplin yönetmeliğine aykırı" durumu nedeniyle sınıftan çıkarılamayacağını; çıkaran öğretim görevlisi hakkında soruşturma açılacağını duyurdu.

YÖK'ün bu yanıtı İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nce tüm öğretim görevlilerine dağıtıldı.

Bundan böyle bir öğrenci derse türbanla girse bile derse alınmaması ya da sınıftan çıkarılması sözkonusu olmayacak.

Öğretim görevlisi de tutanak tutup bunu dekana vermekle yetinecek.

Bu talimata uymayan öğretim üyeleri hakkında ise soruşturma açılacak.

ÖZCAN: KİMSE YAKA PAÇA ATILAMAZ
Kararın emsal teşkil ettiğini belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, tüm üniversitelerde uygulanacağını söyledi.

Özcan, "Hiç kimsenin yaka paça dışarı atılmasını kabul edemeyiz" dedi.

hey sen türbanlıları küçük gören kişi veya türbanı lekeleyenler

sizler müslümanlığı islamı bilmeden konuşmayın eğer bi konu hakkında yorum yapacaksanız birilerini eleştirecekseniz önceden bilgi sahibiolun ki sonra düşünün eleştirebilirmisiniz kişiler hakkında yorum yapabilirmisiniz ona göre karar verin acıyorum sizlere siz bir Mevlanayı bir Yunus EMRE yi bi İbni SİNA yı bi Veysel KARANİ yi ne bileceksiniz ki peygamberleriizi bilesiniz siz ne bilirsiniz Kuran-ı Kerim i sizler; kabede insanlar neden tavaf ederler nerden bilirsiniz ve o kabenin etrafında dönen milyonlarca bayanın neden kapalı tesettürlü ihramlı olduklarını aklınıza bile getiremezsiniz .
İŞTE SİZ CAHİLLER BİLMEDİKLERİNİZLE İNSANLARI RAHATSIZ ETMEYİ BIRAKINDA CAHİLLİKTEN NASIL KURTULACAĞINIZI ÖĞRENMEYE ÇALIŞIN .
İNSANLARI LEKELEMEK KOLAYDIR AMA İNSANLARIN KENDİ LEKELERİNDEN KURTULMASI NERDEYSE İMKANSIZDIR....

Re: hey sen türbanlıları küçük gören kişi veya türbanı lekeleyen

İyi forumlar arkadaslar yazılarınızı buyuk bir keyıfle okuyorum. Bır resme bakan bir çok kısıyız bız. Ben sızden farklı bır acıdan baktıgım için sizede baktıgım kısmı göstermek istiyorum. Ben ateist bir bireyim. Ve merak ediyorum eger bir tanrı varsa ( ki olursa cok sevınırım ama olduguna ınanmıyorum sonucda tanrı var demek ben tanrıyım demek yada dunyayı ben yarattım demek su kurallara uyarsan olunce hosuna gıdecek seyler olcak yapmassan ıskence gorcen demek bana cok bos cocuk masalı gıbı bir geliyor. Nerden tutarsan elinde kalan bin bir türlü çelişki barındıran ama bi tane mantıklı parcası olmayan bir hikaye.) neden insanların giydigine karışır ? sadece bunu merak ettim ? hani yökün üzerine marifet değil insanların nasıl giyineceğine karışmak ama allahında insanların nasıl giyineceğine karısması cok cok cok sacma bir yalan gibi geliyor ? ( Bide benim kişisel görüşüm bu konuda şimdi siz türban takınca türban takmayanlarda takmak zorunda kalcak o yüzden karsılar. Baskı yapacagınızdan korkuyorlar. Ve lütfen sakın baskı yapmayız olurmu ole sey demeyın tarihde bunun örneği çok hatta tarih bundan oluşuyor desek yeridir. Baskı bizim milletin en sevdiği olay. Misal ben kafadan tokuşarak selamlasmak istemiyorum normal yanagı öpmenin suyumu cıkmıs. Hadi yanagı opturmuyosan el sıkış yeter . Büyük baş hayvanlar gibi neden kafa tokuşturuyoruz ? Şimdi diyeceksiniz sen erkek değilmisin taşakların yokmu ? Burda bu hepsi bir birinden muhterem arkadasların arasında sen müslüman deilmisin sen türk değilmisin ile biten bir konuşma yasanır ardınada tasaklarımı keserler. Tabi bu biraz abartma oldu ama sonucda ocak kontrolunde olan bir devlet yurdundayım muhtesem bır baskı var havada hissedebilirsiniz. Herneyse tüm düşündüklerimi acıkca yazdım. Bu türban meseleside maasallah cocuklugumdan berı televızyonlarda falan gordugum bır mesele olarak hep sormak istediğim bir konuydu. Benimkiyle aynı acıklıkta samimi bir cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler .Not annemin değil ama anneannemin başı örtülüydü

Re: Re: hey sen türbanlıları küçük gören kişi veya türbanı lekel

İlk defa girdim bu siteye ve ilk bu yazıyı okudum tevafuk galiba. ateistim demişsiniz Allah neden karışsın ki demişsiniz. Biz müslüman olduğumuz için Allah sız iş yapmayız. Allah bizim yaptığımız şeylere muhtaç değil bizim yaptıklarımızla mutlu olacak da değil.Bence sizin yazdığınız şeyler biraz çocuk masalı gibi. olmadık şeyler kafanızda kurup benim düşüncem demişsiniz. Oysa müslümanlar kendi kuruntularından çok kendisinin imal edicisi Yaratıcısının istedikleirini söylemeye ve yapmaya çalışır. Bir de MAŞALLAH kelimesini kullanmışsınız anlamını da biliyor musunuz bari? Örtü müslümanların TANINMALARI içindir...

CVP:Re: hey sen türbanlıları küçük gören kişi veya türbanı lekel

Aslında sen de düşüncelerinle karşı görüştekilere baskı yapmaya çalışıyorsun, tanrı yok, olsaydı neden örtü ile uğraşsın vs. biz yaptık siz sakın baskı yapmayın vs.

1. Olarak örtünme baskısı olacak değil. Bunlar kişisel tercihlerdir.

2. Yok diye düşündüğün tanrı öyle bir yaratmış ki dünyayı, kış gelince soğuktan korunman için sana giyinmeye mahkum ediyor. Kişisel bir paran mülkün olduğunda sokak ortasına değil de gizli kapılar arkasına saklamaya mahkum ediyor. Çişin geldiğinde ulu orta meydanlarda değil de kapılı bir alanda yapmak zorunda kalıyorsun.. bu kadar şeylere mecbur iken yaratıcın kadınları korunsunlar diye örtünün demiş çok mu? Soğuklardan korunmak kadar erkeklerin gözlerinden korunmaya çalışmak mı tanrıyı inkar etmeye neden?

Hayvanlar gibi çıplak gezinin de diyebilir di? ama siz yarattıklarının en güzelisiniz. Aile kavramınız var! cinsel içgüdüleriniz var! kendinizi ailenizi geleceğinizi koruyun demek mi işi gücü bıraktı bunla uğraştı oluyor?

bunlar sadece senin inkar için bahenelerin.. örtünme ile tanrının varlığını tartışamazsın.

Senin şu an kullandığın şu bilgisayar bile tek başına var olamıyor. bir mühendisi bir tasarımcısı bir fabrikası varken? Sen, dışarıdaki şu alem mi kendiliğinden olabileceğini sanıyorsun?

laf atanları allah islah eylesin

yazıklar olsun laf atanları mevlam eniyisini bilir

Deniz Liman Bölümü

Arkadaşlar, ben deniz liman okumak istiyorum fakat okuyanlar bu işin bayanlara göre olmadığını söylüyorlar. Bu konu hakkında bilginiz var mı ?

salaga degmez ama cevap

bır salak kuyuya bır tas atıyor 40 akıllı cıkarmaya calısıyor.!

SEN GELME OÇ

kaç yıldır türbanlılar okula sokulmuyordu şimdi de akp hükümetinde dersden atılmayacak .vay halimizde,türban cahiliktir...

Re: SEN GELME OÇ

anan cahil

Gel sende gel

Çekemeyenlerden biri birgün mevlana'ya;"sen ne biçim müslümansın! dininde bir şerefi ve izzeti vardır! müslümana gel,yahudiye gel, mecusiye gel, binkere tövbeni bozsan yine gel. olur mu böyle şey!"mealinde uzunca bir mektup yazmış. sabırla mektubu okuyan mevlana mektubun arkasına şu notu yazarak sahibine geri yollamış; "sende gel.."

Sende gel kardeşim bizim yolumuz Hak yolu, hadi sende gel..

Sende gel..

Çekemeyenlerden biri birgün mevlana'ya;"sen ne biçim müslümansın! dininde bir şerefi ve izzeti vardır! müslümana gel,yahudiye gel, mecusiye gel, binkere tövbeni bozsan yine gel. olur mu böyle şey!"mealinde uzunca bir mektup yazmış. sabırla mektubu okuyan mevlana mektubun arkasına şu notu yazarak sahibine geri yollamış; "sende gel.."

Sende gel kardeşim bizim yolumuz Hak yolu, hadi sende gel..

Salaklar

Hepiniz salaksınız kardeşim.
Bir kişi var mı türbanlı olup da Türkiye'de veya dünyada önemli bir yere gelen.
Çünkü sizin at gözlüklü kadınlarınız en fazla okuyup bilgilenebilirler ama bunu kullanamazlar.
Zaten erkek olarak siz de izin vermezsiniz buna.
Çünkü Kadın dediğin evde oturur veya başkasına hizmet eder.
Aptallar ordususunuz.
At gözlükleriyle derse girip ne oluyor. Ne değişiyor. Neredesiz ????
Hangi firmanın hangi müdürü var aranızda ???

Türbanı yasaklayan zihniyete kızım onların gittiği kafelerde restoranlara öpüşüp koklaşmayı çok iyi biliyorsunuz.
SALAKSINIZ...

Re: Salaklar

hehe asıl salak olan dünyaya cinselliğini doya doya veren orası burası açık kadınlardır.şeytan baştaysa yiyip içip boşuna yaşayıp geberenlerde yöneticiyse bunda türbanın suçu ne

Salaklar Yazan Zeki İnsana !

Hepiniz salaksınız kardeşim. [ Senin Beynin Bir Taraflarını Açınca mı Çalışıyor Zeki İnsan ] Bir kişi var mı türbanlı olup da Türkiye'de veya dünyada önemli bir yere gelen. [ Senin Bu Millete Kötü Örnek Olmaktan Başka Bir şeyin Var Mı ? ] Çünkü sizin at gözlüklü kadınlarınız en fazla okuyup bilgilenebilirler ama bunu kullanamazlar. [ Üstün Zekandan Dolayı Sen Okumadan Sacını, Yüzünü Boyuyarak Mı Kullanıyorsun. ] Zaten erkek olarak siz de izin vermezsiniz buna.Çünkü Kadın dediğin evde oturur veya başkasına hizmet eder.Aptallar ordususunuz. [ O Kadar Ufak ki Beynin Şunu Göremiyorsun, Sadece Kapalı Kadınlar Evde Oturup Kocasına Hizmet Etmiyor, Kapalı - Açık Kadınlık Görevini Bilen Her Kadın Bunu Yapıyor. Seni Yetiştiren Ailende Aynı Senin Gibiymiş Ki Bilmediği İçin Öğretememiş ! ] At gözlükleriyle derse girip ne oluyor. Ne değişiyor. Neredesiz ???? Hangi firmanın hangi müdürü var aranızda ??? [ Yüksek mevkide Tesettürlü Görememişsen , Olduğun Mevkinin Küçük Olmasıyla Alakalıdır.] Türbanı yasaklayan zihniyete kızım onların gittiği kafelerde restoranlara öpüşüp koklaşmayı çok iyi biliyorsunuz.. [ Belli ki Sevdiğin Kişiyi Tesettürlü Birine Kaptırmışsın, Yazık.. ] SALAKSINIZ... [ Zekamı Senin Gibi Kullanacağıma Salak Olmayı Tercih Ederim.]

salakkkkkkkkkkkkk

salaklar başlıklı yazıyı yazan şahsa sesleniyorum. ben ona onun kadar küçülüp, onun türbanlı arkadaşlarımıza ettiği hakaret gibi hakaretler falan etmeyecem, sadece bir soru soracam. senin hiç ANAN, BACIN, BABANNEN YADA BABANNNİN ANNESİ VS. yok mu onların başı açık mı/açıkmıydı yoksa kapalı mıydı. kapalıysa geçmişten bu güne ejdadın söylediklerinden utanmalısın ejdadına hakaret ettin çünkü. eğer açıksa kendinden ve geçmişinden şüphe et o zaman. kaç yıl yaşarsın bilemiyorum allah sana ne kadarlık bir ömür verdi bilmiyorum. kaç sene yaşarsan yaşa bu dünyada türbanlı arkadaşlardan farlı olarak ne kadar günah varsa işle hayatını yaşa gününü gün et bir gün öleceksin. HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR. işte o zaman allah var mı yok mu? allahın emirleri yasakları var mı yok mu anlayacaksın aaaaaa birde ne göreceksin ALLAH gerçektende varmış. o zaman ne halt edecksin acaba çok merak ettim. tüm türbanlı kardeşlerimin günahlarını ahların aldın bu hakaretinle ve bu bir kul hakkıdır. bu kadar masum insana hakaret ettiğin için hemde bu konuda, kendinden utanmalısın. seni ALLAHA havale ediyorum. o şüphesizki ki er geç cezanı bulacaksın.........

bır salak.

bı salak bı kuyuya bır taş atmıs 40 akıllı cıkaramıyorsunuz.

1.Sen nerey geldin ki; Üye

1.Sen nerey geldin ki;
Üye adını bile negatif bir düşünce ile yazmışsın.
2.hadi bir yere geldin diyelim. nereye gideceksin ki? Belki dün öldün, belki yarın, belkide 140 yıl daha yaşarsın.Ama ölürsün.
Senin anlayamadığın şu: Biz dünya için değil, ahiret için öğreniyoruz ve öğretiyoruz.
Ahiret mi ney ;
işte onu anlamak için oku ki, nereye gelemediğini anla. Gözlerinle oku, kulaklarınla oku, hislerinle oku.
Rüya görmek için hiç çaba sarfetmezken, sana geçmişten ve gelecekten haber verenleri düşün. Beyninin içi karanlık beyaz et veya benzeri bir varlık iken, gözden gelen ışığığı etden geçiremezken, hücrelerin bu bilgiyi sana nasıl taşıdığını, bunun hayalinde nasıl canlandığını, tirilyonlarca hücrenin aynı anda nasıl uyumlu çalışıp sana bilgi akıttığını, düşün.
Ama başında takke olsada, fes olsada, şapka olsada, sarık olsada, türban olsada, düşün. Hatta olmasada düşün. kel olsanda düşün. Ama düşünmek için, oku.
uzaya çıkan ilk canlı varlık bir maymundu. Sen onun kadar olamadı isen utan ve daha fazla oku. İnsanlar çıktı, sen daha çıkamadı isen, daha fazla oku.
Ya da ne yap biliyormusun? SUS!!!!!!!!!!!!!
Bırak okusunlar. Sanane nereye çıkıp çıkamadığından. yönetici olup olamadıklarından,biyerleri gelip gelemediklerinden.
okutmadınız ki!
sus ki daha çok okusunlar.

bilmem niye böyle bir şey yazma gereği duydunuz

türbanlıları salak görüyorsanız siz onlardan uzak durun kafanız rahat olsun.

ne gerek var türbana siz amerikalılar batılar gibi ileri zekalı olanları örnek alın onlar gibi yaşayın

nede olsa sizin anneniz annenizin annesi eskiden salak olduğu için başını kapatmış herhalde dimi öylemi düşünürsünüz. ben salak demiyorum sadece sizin görüşünüze göre söylüyorum

türbanlıların kötü ahlaklarını içinde kötü olanlarını kafelerde öpüşenlerini çok iyi bilirsiniz ama nedense başı açık olupda o kadar bataklıkta olanları görmezsiniz nedense

değer

arkadaşlar hiç merak etmeyin bir gün her şey serbest kalacak arkadaşımı sonuna kadar destekliyorum

Re: Türbanlı öğrenci dersten atılamayacak

benim yaşamıma neden bir başkası karışır ki zaten ben bunu anlamıyorum. Çocuk gibi kendi kafamıza göre bir mantık bulup yasak koymuşlar. şimdi de kaldırmak için uğraşıyorlar. Bunun konuşulması bile saçma.Böyle bir yasağın olması da.Ülkemizde büyük problemler var. Onlara değinilip çözüm bulunup konuşulması gerekir, ama daha sorunun ne kadar büyük olduğunu kavrayamıyorlar. Her konuda batıyı örnek alıyoruz A'dan Z'ye fakat B harfini atlıyoruz nedense. Yoksa alfabeden kaldırıldı mı...


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).