Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

Ücretsiz 'sanal mesleki eğitim' kursuÖzel kurslara gidemeyen dar gelirliler için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ''kursiyer.net'' ismiyle geliştirdiği projeyle, ücretsiz olarak sanal ortamdan 10 ayrı bilgisayar programına yönelik sesli, görüntülü ve ücretsiz eğitim veriliyor.

Yüksek çözünürlükte görüntü kalitesiyle hazırlanmış Microsoft Office, Adobe, Grafik ve 3D yazılımları ile yazılım dilleri eğitimlerinin yer aldığı ''kursiyer.net''e Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sayfalarından ulaşılabiliyor. Eğitimlerden yararlanmak için herhangi bir üyelik işlemi de gerekmiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Ar-Ge biriminin geliştirdiği projeyi anlattı.

Eğitimlerden yararlanmak için herhangi bir ücret ödemek gerekmediğini aktaran Aydoğan, ''Burada resmen bir 'sanal mesleki eğitim kursu' açtık. Maddi durumu iyi olmayan ve özel kurslara gidemeyen ancak kendisini geliştirmek isteyen herkes, buradan faydalanabilir. Bu programların çoğu iş hayatında kullanılıyor. Örneğin; Photoshop programını iyi derecede kullanan birisi, fotoğrafçılık konusunda kendini geliştirebilir. Eğitimle ilgili şimdilik bir sertifika vermiyoruz. Şu an mevzuat da buna uygun değil ama vatandaşın da bu yönde bir isteği olursa, 'ne yapabiliriz?'e bakarız ve sertifika vermek için çalışma yapabiliriz'' dedi.

BAŞKENTTE OKULLARIN FAALİYETLERİ TAKİP ALTINDA
Aydoğan, bu proje sayesinde de okullardaki ders dışı yapılan tüm etkinliklerin kayıt altına alındığını söyledi ve şöyle konuştu:

''Müdürlüğümüze bağlı bin 600 okul var. Bu proje sayesinde okullarımız artık adeta bir yarış içerisinde. Çünkü okullar yaptıkları tüm faaliyetleri buraya girmek zorundalar. Biz de bunları takip ederek, yaptığımız toplantılarda sonuçları okullarımızla paylaşıyoruz. Bu sayede faaliyet sayısı yüksek olan okullarımız, çabalarını duyurmuş oluyor. Faaliyetleri az olan okullarımızı ise uyarıyoruz ki çalışmalarını artırsın.

Yine bu proje de çok olumlu tepkiler aldı ve önemli veriler topladık. 'eğitim.net' projesini, geçen eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısında başlattık ve bu konunun üzerinde duracağımızı gösterdik. Bunun üzerine geçen yılın ikinci döneminde okullarımızda yapılan etkinliklerden 600 bin kişi faydalanırken, bu eğitim-öğretim yılının daha ilk 3 ayında 1 milyon 464 bin kişiyi kapsayacak faaliyetler yapıldı. Hedefimiz ise 1 yıl içerisinde 5 milyon kişiye ulaşmak. Türkiye'de böyle bir sistemi kullanan tek il olduğumuz için mutluyuz. Bu tarz çalışmalarımız artarak devam edecek.''

derssss


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com