KANADA

Baskent: Ottawa,Ontario

Yönetim Sekli: Federal Parlamenter Demokrasi ve Anayasal Monarsi

Hükümet Baskani: Basbakan

Ulusal Amblem: Akçaagaç Yapragi

Nufus: 1999'da, Kanada’nin nüfusunun 30.4 milyona ulastigi tahmin edilmektedir. Buna ragmen Kanada'da nüfus genis bir cografi yüzölçüme yayildigindan Kanada, 2.9 kisi/km2 ile dünyadaki en az nüfus yogunluguna sahip ülkelerden biridir.

Tarih
Kanada’nin ilk yerlesikleri, binlerce yil önce Sibirya ve Alaska arasindaki kara yoluyla Asya'dan geldigine inanilan Aborjinlerdi. 400 yil önce, Fransa ve Ingiltere'den ülkeye gelen gezginler ülkeyi kesfetmeye basladi.

Yerlesik hayata geçisin baslangici ilk olarak 1600'lerin baslarinda bu iki millet tarafindan gerçeklestirilmis oldu.

2. Dünya Savasina kadar, göçmenlerin çogu Ingiliz Adalari'ndan ya da Dogu Avrupa’dan gelmistir. Buna ragmen, 1945'ten beri Kanada'nin kültürel yapilanmasi, artan sayidaki güney Avrupalilar, Asyalilar, Güney Amerikalilar ve Karaib Adalari'ndan gelenler ile Asya Pasifik Bölgesi'ndeki ülkelerden gelen göçmenler tarafindan gelistirildi.

Bugün ülke, nüfusun çogunu dünyanin birçok farkli bölgesinden göç ederek ülkeye yerlesen Kanadalilarin meydana getirdigi 10 eyalet ve 3 bölgeden olusmaktadir. Yapilan son nüfus sayimina göre Ingiliz ya da Fransiz asilli olmayan, farkli etnik kökenden gelen nüfus Kanada nüfusunun 11 milyondan fazlasi diger bir deyisle % 42' sidir.

Iklim

70.paraleldeki buz tepelerinden British Columbia'nin bati sahillerindeki gür bitki ortusune kadar degisiklik gösteren iklim çesitliligine ragmen Kanada’nin bütününde özellikle nüfusun da daha yogun oldugu Amerika sinirlari boyunca 4 ayri mevsim yasanir. Yazin günlük sicaklik +35 ve daha üstündeki derecelere kadar yükselir, buna ragmen -25 ve daha da altindaki dereceler alisilmadik degildir.

Ilkbahar ve sonbaharda hava sicakliklari daha normaldir.

Evlere ve arabalara yerlestirilen isitmalar, genel kullanima acik isitmali ulastirma sistemleri ile bazi okullarda binalara kadar içeriden olusturulan yürüyüs parkurlariyla, yillardir, Kanadalilar hava sartlarinin oldukça soguk oldugu dönemlere adapte olabilmislerdir.

KANADA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI

CANADIAN COLLEGE OF ENGLISH LANGUAGE
EAST COAST SCHOOL OF LANGUAGES
GLOBAL VILLAGE ENGLISH CENTRES
INTRAX INTERNATIONAL INSTITUTE
INTUITION LANGUAGES
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS
ST. GILES INTERNATIONAL
ZONI LANGUAGE CENTERS


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).