RUSYA

Rusya Federasyonu, ya da Rusya, doğu Avrupa ile kuzey Asya'ya yayılmış, ve 17,075,400 km2'lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir. Nüfus olarak ise sıralamada sekizincidir.

Resmi dil : Rusça
Başkent : Moskova
Devlet başkanı :Vladimir Putin
Başbakan : Mikhail Fradkov
Yüzölçümü : 17.075.400 km²
Nüfus : 143,420,309
Kişi Başına GSMH : 9,800 $

Komünizm dönemi ardından yeni bir siyasi düzen kurulan ülkede, ekonomi de rublede devalüasyon yapılan 1998 yılından bu yana, nispeten istikrarlı bir büyüme eğilimi içinde.

Rusya, barındırdığı çeşitlilik ve büyüklüğü itibariyle, son derece etkileyici bir ülke. Sınırları içinde 10 saat dilimi bulunan ülke, Avrasya'da 17 milyon kilometre karelik bir alanı kaplıyor. İklim, kutup ikliminden başlayıp, güneye indikçe ılımanlaşıyor.

Rusların ülke nüfusunun yüzde 80'inden fazlasını oluşturmasına ve en yaygın dinin Hıristiyanlığın Ortodoks mezhebi olmasına rağmen, ülkede pek çok başka etnik ve dini grup bulunuyor.

Rusya’da dil eğitimi almak son yıllarda en çok konuşulan eğitim seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir.

RUSYA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI

DERZHAVIN INSTITUTE
LIDEN&DENZ LANGUAGE CENTRES
PRIVET


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).