Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

13 Adımda Geleceği planla

1. İnişe geçmeden, yükselen yeni dalgalara bin: Çünkü her çıkışın bir inişi vardır, zirvede tutunmak çok zordur, genellikle iniş kaçınılmazdır. Fakat yükselen yeni dalgalar sizi inişten korur.

2. Dünkü davranışlar hakkında düşünceleri değiştirir: Çünkü düşüncede değiştirilmeyen davranış tekrarlanır, değişim düşünceden başlar.

3. Dünyaya adapte olmak (normal insan davranışı) yerine dünyayı kendine adapte et (sıra dışı insan davranışı): Çünkü bütün gelişme, keşif ve buluşlar sıra dışı insanların eseridir.

4. Geniş açılı bilgi tabanına sahip ol: Çünkü bilgi güçtür.

5. Altıncı hissin sesini duy, dinle, ona güven: Çünkü sezgileriniz sizi genelde yanıltmaz, yeter ki onları doğru hissedin ve duyun. Sezgileriyle düşünen iyi senaryolar planlar ve başarılı sonuçlar alır.

6. Doğru insanları doğru takımlara al: Çünkü doğru insan yanlış yerde yanlış insandan daha tehlikelidir.

7. Farklılıkları bir arada tutup verimleştir: Çünkü dünya standartlarında organizasyon kurmak ve yaşatmak için kilit nokta, farklı görüş açılarına sahip insanların bir arada çalışmalarına yardımcı olmaktır.

8. Bazı sihirli kavramların özellikle farkında ol: Bilgi, uygulama, sonuç, işbirliği, iyileştirme, problem çözme, geribildirim, yumuşak ve insani olmak, saygı, sevgi, güven, dinlemek, takdir etmek.

9. Çok değil, akıllı çalış: Çünkü plansız ve düzensiz enerji kaybı işlerin yetişmemesine, o da panikleyip pes etmeye yol açar.

10. Yenilik ve değişim için her gün 15 dakika düşünmeye özel vakit ayır: Bütün personel bunu gerçekleştirmelidir. Çünkü etkili değişim insanlara yapılan bir şey değildir, insanlarla yapılan bir şeydir.

11. İmkanlarla şartları örtüştür: Buluşçu düşüncelerle ortaya yeni bir şeyler koyarak imkanlarınızı artırmalısınız. Çünkü imkanların artmasını bekleyen kendini geçmişte bulur. Önemli olan sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamak değil, geleceği yönetmek için şartlar oluşturmaktır.

12. Geleceği tasarla: Çünkü başkalarının tasarladığı, kurallarını koyduğu bir gelecekte siz yönetici konumda değil, uygulayıcı pozisyonda kalırsınız. Bu yüzden kural uygulayıcı değil, kural koyucu; başkalarını taklit eden değil, yenilikçi olmak zorundasınız.

13. Küresel başarıyı hedefle: Çünkü gelecekte dünyada daha da küreselleşecektir. Küresel başarılı firmaların on özelliği var: müşteri deneyimi oluşturmak, ürün yıldızları çıkarma, müşteri bağlılığı meydana getirme, dağıtımda iş birliği, marka keşfetme ve güçlendirme, lojistik performans, talebe göre yapılanma, müşteri bilgi sistemi, e-ticaret becerisi ve büyüme.

Kaynak: Genç Beyin

tesekkur ederim muthis bir yazi


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com