İzmir Üniversitesi işsizler için umut kaynağı oldu

İzmir Üniversitesi ve İŞKUR işbirliğinde sağlık sektörüne yönelik açılacak mesleki eğitim için mülakatlar devam ediyor.

İzmir Üniversitesi ve İŞKUR işbirliği, İzmir’de sayıları 500 bine yaklaşan işsiz için umut oldu. Mesleki eğitim süresince 330 TL aylığın verileceği, yüzde 25 istihdam garantili sağlık sektörüne yönelik projeye ilgi yoğun. 300 kişinin seçileceği eğitim için İzmir Üniversitesi’nde mülakatlar devam ediyor.

“Topluma hizmet odaklı üniversite?” olma yolunda önemli adımlar atan İzmir Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi aracılığı ile verdiği eğitimlerle, işsizlerin umut kapısı oldu. Sağlık sektörüne yönelik olarak İŞKUR tarafından finanse edilen ve yüzde 25 istihdam garantisi sunulan proje ile dişçi asistanı, hasta danışmanı, hasta ilişkileri, hasta kayıt elemanı, medikal muhasebe, yardımcı sağlık personeli, çağrı merkezi elemanı ve hastane temizlik elemanı yetiştirilecek. 2 ve 4 aylık eğitim süresince mülakatlar sonrası seçilecek 300 kursiyere 330 TL aylık ödenecek.

“Bu eğitim rekabeti getirecek"

Proje Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aydoğan Durmuş, “İzmir İŞKUR İl Müdürlüğü, İzmir Üniversitesi ile çalışmaktan mutlu. İş garantisini görmeleri halinde yeni projeler vermek istiyorlar. Bu kadar ilgi ve işsizlik varken biz de yeni projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Bundan sonraki hedefimiz turizm ve bilişim sektörü. İŞKUR’un bilişim ile ilgili yeni projelerinde özellikle yer almak istiyoruz. Ayrıca, İzmir’de önümüzdeki dönemde açılacak yeni bir hastane için de şu andakine benzer, yine 300 kişilik bir proje gerçekleştirebiliriz” dedi.

İzmir Üniversitesi’nin kendisine İzmir’deki diğer üniversitelere göre farklı bir alan açtığını vurgulayan Durmuş, bu eğitimin rekabeti getireceğini belirtti. İlerleyen günlerde diğer üniversitelerin de İŞKUR’a gideceğini ifade eden Durmuş, “Rekabeti başlattığımız için mutluyuz. Böylece topluma hizmet odaklı üniversite olma hedefimizi de gerçekleştiriyoruz. Bir üniversite için, 300 tane gence iş sağlamak topluma yapılan en güzel hizmetlerden biridir” şeklinde konuştu.

Trabzon ve İstanbul’da da devam eden projeler

Benzer projelerin İstanbul ve Trabzon’da devam ettiği bilgisini veren Durmuş, “Trabzon’da benzer bir projeyi bitirmek üzereyiz, 300 öğrenci sağlık sektörü için yetişiyor. İstanbul’da yine aynı işbirliğinin sağlık ve perakende sektörü için eğitimleri başladı” dedi. İzmir’de eğitim sonrası projeye destek veren özel hastanelerin, öğrencilerin yüzde 25’ini istihdam edeceğini hatırlatan Durmuş, “Ancak gayemiz, eğitim başlayınca diğer hastaneleri davet etmek ve eğitimimizi yerinde göstermek. Böylece daha çok hastanenin ilgisini projemize çekmek istiyoruz. Ara eleman olarak yetişen bu kişilerin eğitimlerini görürler ve istihdam yaratırken tercih ederlerse, projemize katkıları daha farklı olur” diye konuştu.

İstanbul’da bilişim ile ilgili olarak devam eden projede KOSGEB üzerinden iş kurmak isteyenlere 44 bin TL kredi verildiğini kaydeden Durmuş, girişimcilerin 60 saat eğitime katılmalarını ve gerekli sertifikayı almalarını önerdi. Durmuş, şöyle konuştu: “Bu projenin bizim uyguladığımız şekli ile bir benzeri yok ve 400 kişi gibi yüksek rakamda bir talep aldık İstanbul’da. İstanbul’da 17 üniversite ile ihaleye girdik. En fazla iş garantili öğrenci alan İzmir Üniversitesi oldu, orda iş garantimiz yüzde 50. Arkamızdaki TOBB desteği bize güç katıyor. İstanbul’da eğitim verdiğimiz her iki kişiden birini işe yerleştiriyoruz. İzmir’de de gelecek günlerde benzer bir proje uygulanabilir.”


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

- Mersin Temizlik Şirketleri Tuğbam Temizlik
- ESTJ - DDuDşY Kişilik
- ESFP - DDuHA Kişilik
- ESFJ - DDuHY Kişilik
- ENTP - DSDşA Kişilik
- ENTJ - DSDşY Kişilik
- ENFP - DSHA Kişilik
- ENFJ - DSHY Kişilik
- ISTP - İDuDşA Kişilik
- ISTJ - İDuDşY Kişilik
- ISFJ - İDuHY Kişilik
- INTJ - İSDşY Kişilik
- INFP - İSHA Kişilik
- INFJ - İSHY Kişilik
- ESTP - DDuDşA Kişilik
- ISFP Kişilik
- INTP - İSDşA Kişilik
- MBTI Kişilikler Detaylı
- İçe Dönük Duygusal Tip
- Dışa Dönük Sezgisel Tip
- İçe Dönük Düşünen Tip
- Kişilik Analizinde Sekiz Fonksiyon
- ENTP (Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ENTJ( Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- ENFP (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- ENFJ (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INFP (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)
- INFJ (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)
- INTJ (İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)
- INTP(İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)
- ISFP (İçedönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ISTP (İçedönük-Duyumsayan-Düşünen-Algılayan)
- ESFP (Dışadönük-Duyumsayan-Hisseden-Algılayan)
- ESTP (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Algılayan)
- ISFJ (İçedönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ISTJ (İçedönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- ESFJ (Dışadönük-Duyusal-Hisseden-Yargılayan)
- ESTJ (Dışadönük-Duyusal-Düşünen-Yargılayan)
- Kişilik Tipleri
- Kişilik Testleri ve Kişilik Özellikleri

islamikariyer.com (2006-2008).