Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

Tesettürlü olmak ve iş imkanları

Tesettürlü olmak ve iş imkanları hakkında görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Bu sitede bile maalesef en son ilan 2010'un 9. ayında verilmiş. Belki çok bilinmediğinden belkide gereken hassasiyet gösterilmediğinden. Çalışmak istediğimizde uygun iş bulamadığımız gibi bulduğumuz işlere mahkum ve muhtaçmış gibi davranılıyoruz. Kapalı olunca diğer insanlardan kaç puan geride olduğumuzu bilmem belirtmeye gerek var mı? Bizim gibi mutaassıp kesim bile dikkat çekmemek adına maddi çıkarları uğruna bu şekilde davranabiliyor. Diğer görüşteki kişilerin işyerlerinde çalışma imkanımız zaten yok genele vurulduğunda. Başka bir boyut ise referans... Referansınız sağlamsa o iş hakkında bilginiz olmasa bile iyi bir yerden başlayabiliyorsunuz eğer referansınız yoksa da iyi bir üniversite ve kıdeminiz olmasına rağmen aynı yerinizde sayıklayacaksınız ki terfilerden bile hep kollanan kısım faydalanılıyor. İslami kariyer sayfasının etkinliği genişletilmeli bir kaç bilen kişinin yönlendirmesiyle bu istihdam sağlanamaz. Lütfen sayın yetkililer reklam adına faaliyetlerde bulunun ki hassas kişiler de belki bu dediklerimizi dikkate alırlar. Başörtüye saygı evet ama hak edeceği yerde saygı görmeli...Kuru saygınlıkla olmuyor... Birileri de biizm sesimizi duyar diye düşünüyorum.

bizim sesimizi duyan var elbette:)

tesettürlü olmak veya olmamak.aslında neden bu konuda takılınır bilemiyorum.önemli olan kişiden fayda sağlamak ise neden basörtüsü gündeme gelir.benim çalıştığım şirkette yaklasık 10 bayan arkadas var.hepsi de acık bayan .ben de acaba bizim şirkette neden şimdiye kadar hiç kapalı bayan çalışmamış diyorum ama çözemedim.oysa ki şirket sahipleri muıhafazakar olduğu halde hiç kapalı bayan alınmamış.bir tane bari tesettürlü bayan alınsa diye dua ediyorum.Adanada hazır mutfak üzerine olan şirketimze umarım tesettürlü bayan mimarlar da basvuruda bulunur.

Merhaba , benim son zamanlarda karşılaştığım ise farklı, kapalı kabul ediyorlar ama modern görünmüyormuşum:) açık kapalıdan ziyade başörtünün modernliği karşıma çıkıyor..Allah hayırlısını versin..

s.a.
bu siteyi incelediğimde gene genelde mağdurların yazıları var,neden hiç bir şirket yada yönlendirebilecek kimse yok,ülkemizin % 99 müslüman ama çalışma koşulları islama uygun değil,
ben iki üniversite bitirdim ve çalışmak zorunda olduğum için bir şirkette çaycılık yapıyorum,tesettürüm ve ibadetime karışılmıyor ama cok saçma,iki yıl tecrübe ve eğitimime göre iş aradım yok,her kapı kapanıyor,gene halime şükrediyorum rıskımı veren Allah bana insallah yol gösterecektir.
ben bu yazıyı açınacak halimize bir kanıt olarak yazmak istedim,

koskoca ingilizce çevirmenlik bölümü bitirdim.bir iş bulamadım. yokmudur bizim gibi müslüman namaz kılan insanları bünyesine alacak bir firma. nedir yani bu ayrımcılık ben anlamıyorum ki. müslüman olmak dinin gereğini yapmak niye suç olmuş benim devletimde. eğer ben kendi doğduğum yaşadığım topraklarda iş bulamıyorsam giderim yurtdışına hizmetimi kafir topraklarında başörtümle rahat rahat yaparım.ama ben istiyorum ki bilgili kültürlü imanlı gençlerini bizim devletimiz kaybetmesin. o yüzden ey iman eden iş sahipleri ölümü ve sonrasını hatırlayın. açıkları alacağınıza birazda bize yer verin.

Hayırlı olsun. inşaallah işinizi de bulursunuz. fakat ben insanları anlamıyorum. bazı işler vardır evet bir yere girmek çalışmaktan başka seçenek yokturda. bazı meslekler ise para kazanmasanızda kendinizi ispatlayabilme fırsatı verir..

Mesela bu çevirmenlik mesleği gibi. madem ingilizceniz var, neden iş bulamadım diye kıyamet koparıyorsunuz. İşinizi ararken işinizi de yapsanıza.. Birşeyler çevirin. ortaya referans gösterecek birşeyler çıkartınız.

ÖRneğin türkçe islami eserleri ingilizceye çevirmeye çalışınız. Bu da bir hizmettir.

Yayınlamak sıkıntı olmamalı gelin sitemizde yayınlayın.. 4 yıl üstüne para ödeyip okuyorsunuz.. arkasından 4 günde iş bulmayı ümit ediyorsunuz. 4 yıl da bir kuruş kazanmadan günüllü olarak çalışssanız kendinizi ispatlasanız heryerden iş yağar..

haksız mıyım..

Değerli kardeşim sen daha devletin ne olduğunu anlayamamışsın gördüğüm kadar. Devlet dediğin şey örgütlenmiş bir yönetim şeklidir. Şu an mevcut olan devlette müslümanların kurmuş olduğu bir devlet modeli değildir. Unutma yaşadığın memleketin devleti laik bir devlettir. Sen kalkmış benim devletim deyip duruyorsun. Sen laiksen evet doğrudur bu devlet senindir. Ama müslüman isen bu devlet modeli sana ait değildir. Sana ait olmayan ve laiklere ait olan bu devlet modelinde neden benim başörtüme karışılıyor ve iş bulamıyorum diyorsun. Yanılıyorsun böyle bir devlet modelinde senin iş bulamaman gayet normaldir. Sen iyisimi çalış islamın hakimiyeti için çalış mücadele et. Senden sonra gelecek nesiller için çalış.

ben izmirde ikamet ediyorum fakat tesettürlü olduğum için nereye gidersem gideyim iş yok ya açıl yada yok diyorlar evet durumumuz bu 2 yıllık büro yönetimi bitirdim işletme okuyorm bi yandanda çalışmak istiyorum çnkü ailem emeklilikle anca geçinebiliyor. herkes iş bul diye üstüme geliyor açıl ne olcak peruk takarsın diyorlar fakat müslüman bir ülkede tesettürlü oldumuz için iş bulamamk içler acısı bir durum. eğitimde bile kapalı açık kavramı var devam etmekte . peki bu zihniyet neden insanlar örtümüze karşılar örtülü olanın okumaya çalışmaya hakkı yok mu hem çalışıp hemde ibadet edemez mi aksine bu hem iş yerine hemde kendine kardır. 5 dakika namaz kılmanın kime ne zararı var anlamıyorum allah yardımcımız olsun . sıkıntıdan hastalık kapmaktan korkuyoruum görmeye bile dayanamıyorlar örtüme laf diyorlar elbet bende kazanacağım kimseye örtüme karşı çıkma iznini vermiyorum.

merhaba
mücadeleni terketme...

Bir de şuna dikkat etmeni rica ederim. İş kalifikasyonun yetersiz olduğu için reddediliyor olabilirsin. İnsan bahanelerin arkasına sığınmayı sevdiği için "tesettürlüydüm de ondan" diyebiliyor.

Sevdiğin konuda çalış. Kalifikasyonunu maksimuma çıkar bak bakalım başındakini görüyorlar mı o zaman?

İç mimarsın diyelim. Öyle bir dizaynla geliyorsun ki ağzı açık kalıyor iş verenin. Tesettürüne takılır mı dersin?

İnsanlar ekmek için çalışır, kim kendisine çok kazandırırsa ona sarılır.

Maksimum kalite, maksimum güvenilirlik maksimum hız. Müslümanın sıfatlarındandır.

vesselam.

mehmet şen arkadaşımız ve onun zihniyetinde olanlar.burası müslüman bir ülke hepimiz bunu kabul etmeliyiz.etmiyorsan git avrupada yaşa kardeşim.bizi bi kenara itip sonra yok bahane tesettür yok burası sizin değil diyemezsin.sen kimsin bu hakkı kendinde buluyorsun.burası kimliğiyle adetleriyle ve oturup araştırırsan yaşadığın ülkeyi.gıdalarıyla dahil tamamen bir müzlüman ülkesidir.laiklik demekse din ve devley işlerinin ayrı olup adaletli bir şekilde vatandaşlarına muamele edip yasaları oluşturması haklarını korumasıdır.halk ayrı devlet işi ayrı şey.burası TÜRKİYE arkadaşım nüfusunda islam yazar gerisi senin gibi boş kafaların kaçışı.seni ALLAH affetsin ıslah etsin aç bir dünyayı içinde barındıran kuranı oku.daha neden yaratıldığını bilmiyorsun.neden yaşadığını bilmiyorsun.yemek içmek uyumak çalışmak emekli olup gezmek yaşlanmak ve ölmek bumu amaç bumu hayat.önce sen neden yaşadığını göreceksin sen ve senin gibiler.sonra bak bakalım tesettürlü diye bi ayırım kalıyormu.herkes emre uyar ayırım yapmaz eminim.ama bilmiyorsun.ALLAH vasiretini kapatmış dilerim açılır ve geç olmaz sevgiler..

sen yolundan ayrılmaburası İSLAM ÜLKESİ KABUL ETMEYEN AÇSIN TARİH OKUSUN.VE TERK ETSİN BURALARI.BENCE.KİMSE KİMSEYİ DIŞLAYAMAZ...BURASI HEPİMİZİN DEDELERİMİZ ANALARIMIZ DUALARLA TEKBİRLERLE ALDI TOPRAKLARIN ÇOĞUNU.VE SONA BAKKİ BUNU İNKAR EDEN HAİN İNSANLARA BIRAKTIKLARINI GÖRSELERDİ HERALDE KAHROLURLARDI.OSMANLI BU TİP ZİHNİYETE GİRİP BURASI NE İSLAM NE YAHUDİ KARMAYIZ DESEYDİ O KADAR UZUN VAR OLMAZDI.GÖNÜLLER AÇIKTIR TABİKİ HERKESE .KİMSE KİMSEYİ DİNİYLE İTHAM EDEMEZ AMA BUNU KABUL BUYURUN İSTER BOŞ BOŞ BELİRSİKLERLE DOLU SEVUNUN AMA BURASI İSLAM ÜLKESİDİR.

ben lise terkim vede ailemdekı kalabalık nedenıyle okuyamadım.suan ise dısardan liseye devam ediyorum sorum su:neden mezunıyet aranırken ozellıkle meslek liseleri ve üstü vede dayısı amcası olanlar oncelıkte.cok sükür halıme ama inanın sunu soylemek istiyorum işini yapan yaptıran kaptan.bu devirde lise terkken 10 belgem var iş bulamıyorum vede iş başvurulaım olumsuz oluyor.meslek lisesi mezunu bıle olsam neden işveen bukadar acımasız.benim meslegim zaten var illa neden meslek lisesinde meslek sahıbı olmam mı lazım.şimdiden tesekkur ederim.

Referans istiyorlar, işveren kısa zamanda daha cok kazanabileceği elemanlar istiyor. Nerede çalışmış olman, hangi işleri yapmış olman herkes için çok önemli. Ya da bu adam yapar kefilim diyebileceği kişiler arıyorlar. Teorik olarak böyle

Tesettür bacılarımızın manevi güzelliğidir.

ben atatürk üniv. fizik mühendisligi mezunuyum iyi derecede ingilizcem var. bilgisayar programlarınının tümünü mıcrosoft ofice programlarına hakimim. kurumsal veya büyük bir özel işletmede çalışmak istiyorum, lütfen bana yardımcı olunuz,( istanbul )


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com