İlaç sektörünün sosyal medyadaki yeri

İlaç sektörünün sosyal medyadaki yerini tartışmak için ilaç ve iletişim sektöründen önemli isimler PTMS tarafından düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda Bilgi Erişim Sistemleri (Babil 2006) yazarı Yrd. Doç. Dr. Aykut Arıkan, Boehringer Ingelheim Klinik Kalite ve İlaç Güvenliliği Müdürü Dr. Burkay Adalığ ve 2003 yılından bu yana AİFD’ye etik danışman olarak hizmet veren Bülent Becan ilaç sektörünün sosyal ağlardaki gelişimi üzerine sunumlar gerçekleştirdiler. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen toplantıda sağlık sektöründe yeni iletişim fırsatları tartışıldı. Konuyla ilgili vaka örnekleri ile zenginleşen toplantı katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Boehringer Ingelheim Klinik Kalite ve İlaç Güvenliliği Müdürü Dr. Burkay Adalığ “Sosyal medyayı kullanmaya başlayan ilaç şirketleri giderek çoğalıyor, fakat etik konusundaki endişeler firmaların hareket alanını kısıtlıyor. Hastalar tedavi kararlarını verirken sosyal medyayı hastalık bilgisi, ilaç yan etkileri gibi konular hakkında bilgi almak için kullanıyorlar. Ar-Ge çalışmaları bloglarda paylaşılıyor, global ilaç şirketleri gelişmeleri saniye saniye Twitter‘dan bildiriyor. Bilgiye erişim artık çok hızlı” dedi.

Tüm katılımcıların konunun giderek artan önemi nedeniyle bu tür toplantıların düzenli tekrarlanması gerekliliğini belirttikleri toplantının sonunda, moderasyonun önemi vurgulandı vefirmaların “sosyal medya rehberlerini” oluşturarak bu mecrada da yer almalarının zamanı geldiğine işaret edildi.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).