Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

Gayri müslimler İslami bankalara

İngiliz yayın kuruluşu BBC, İngiltere'de pek çok gayri Müslimin, ahlaki gerekçelerle İslami bankalarda hesap açtırdıklarını öne sürdü. Haberde, bu tür bir bankada hesap açtıran 25 yaşındaki Ammei Dellaway ile yapılmış bir röportaja da yer verildi.
 
Dellaway, hesap açtırmak için bir İslami bankayı tercih etme sebebini; ''bankada yatan parasının zararlı işlerde kullanılmadığını bilmenin rahatlığı'' olarak açıkladı. ''Kariyerimin başında olduğum için henüz çok fazla param yok'' diyen Dellaway, ''Ama olduğu kadarının ahlaki yollarda kullanıldığını bilmek istiyorum. Hesabımdaki paranın dolaylı yollardan da olsa, bir Afrika ülkesine giden silahları finanse ettiğini düşünmekten nefret ediyorum'' diye konuştu.
 
Dellaway'ın yalnız olmadığını, son günlerde şeriat kurallarına uygun hesaplara ilginin giderek arttığını duyuran BBC, Lloyds TSB bankasının İslami Finans bölümü başkanı Paul Sherrin'in da bu durumu doğruladığına dikkat çekti.
 
Bu tür bankacılık kuralları arasında, paranın ahlaki yatırımlara yönlendirilmesine çalışılması da bulunuyor. Para; alkol, tütün ürünleri, silah, kumar ve pornografi endüstrisi gibi alanlara yatırılamıyor.


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com