Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

Gayrimenkulden para kazanmanın 10 püf noktası

Milliyet gazetesi emlak muhabiri, Tebernüş Kireşçi gayrimenkulde nasıl yatırım yapılırsa para kazanılacağının kitabını yazdı. Gayrimenkulden nasıl para kazanılır adlı kitabta, gayrimenkul yatırımda dikkat edilecek 10 püf nokta özellikle belirtilmiş. İşte bu 10 nokta;
 
1) Altenatif yatırım enstrümanlarını takip edin. Özellikle de faiz oranlarını. Faiz oranları düşerse emlak fiyatları yükselir. Yükselirse emlak fiyatları düşer.
 
2)Krediyle emlak satın alırken, satın alacağınız gayrimenkulün parasının en az yarısı cebinizde olsun.
 
3)Döviz ile kredi kullanırken çok temkinli olun.Kısa vadede kar ediyor gibi görünebilrsiniz ama uzun vadede zarar edebilirsiniz.
 
4)Şartlar ne olursa olsun Türkiye'deki emlak fiyatları uzun vadede yükselişini sürdürecek.Niteliklerine göre ucuz emlak bulursanız kaçırmayın.
 
5)Yabancılar gelecek 5 yılda Türkiye'nin kıyı şeridinden çok ev satın alacak. Kısa ve orta vadede emlaktan para kazanmak isteyenler, kıyı şeridine yönelin.
 
6)Mortgage sistemi ile birlikte orta ve uzun vadede konut sahibi olmak isteyenlerin önüne önemli fırsatlar çıkacak. Bu fırsatları kaçırmayın.
 
7)Orta ve alt gelir grubu için en ucuz konutları, en uygun fiyatlarla TOKİ satıyor. Türkiye'nin neresinde olursa olsun, TOKİ'den konut almaktan korkmayın, uzun vadede çok kar edersiniz.
 
8)Site tarzı yaşam bundan sonra çok daha yaygın olacak. Konut satın almak istiyorsanız, sitelerden almaya çalışın.
 
9)Yatırım amaçlı gayrimenkul satın almak istiyorsanız ve kira gelirine ihtiyacınız yoksa, arsa satın alın. Ama arsa satın alırken, fiyatı ve özelliklerini çok iyi araştırın. Arsada önemli fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.
 
10)Yol ve yatırım başta olmak üzere, Kamu yatırımları bölgede emlak fiyatlarını yükseltir. Emlak satın alırken, iki nokta arasında tercih yapacaksınız, kamu yatırımlarının çok olduğu bölgeyi seçin.


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com