Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

'Ben ilkokul mezunuyum'

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, girişimciliğin bir ruh hali olduğunu ve çok çalışmaktan geçtiğini savunan Zorlu, "Ben ilkokul mezunuyum. Arkadaşlarım bunu söylememem konusunda beni uyarıyorlar.

Neden söylemeyeyim? Ben buraya geldiysem çalışarak geldim" diye konuştu.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, "(İki dönüm bostan yan gel yat Osman) düşüncesiyle hareket edenler başarılı olamazlar" dedi. Zorlu, Trakya Üniversitesi, kariyer ve Yönetim Topluluğu’nun konuğu olarak katıldığı "Girişimcilik ve Gelişim" konulu konferansta, hedeflerin yüksek tutulması gerektiğini belirtti. Zenginliğin ölçüsünün para olmadığını ifade eden Zorlu, asıl zenginlik ölçüsünün, istihdam yaratmak, ihracat yapmak, iş ve aş yaratmak olduğunu söyledi. Zorlu, gençlere tavsiyelerini sıraladığı konuşmasında, "Siz siz olun, ister müdür olun, isterseniz memur, işçi çalıştığınız iş yerlerine sahip çıkın. Kolalı manşetli gömleklerle bir masa başı iş düşlemeyin her zaman, kolları sıvayın gerekirse yatağı yorganı serin çalışmaya başlayın. Ben uyumadan 48 saat çalıştığımı biliyorum. ’İki dönüm bostan, yan gel Osman’ düşüncesiyle hareket eden başarılı olamaz" dedi. Zorlu Grubu’nun emlak sektörüne kaymasından sonra piyasada bazı söylentiler çıktığına değinen Zorlu, "Emlak işine girişimizin ardından, tekstili bırakacağımız doğrultusunda piyasada söylentiler çıktı. Tekstil bizim sevdamız, tekstil bizim aşkımızdır" diye konuştu. Girişimciliğin bir ruh hali olduğunu ve çok çalışmaktan geçtiğini savunan Zorlu, "Ben ilkokul mezunuyum. Arkadaşlarım bunu söylememem konusunda beni uyarıyorlar. Neden söylemeyeyim? Ben buraya geldiysem çalışarak geldim" diye konuştu.

Hürriyet

mrb sızı cok cok tebrık edıyorum. ben 19 yasındayım sızın gıbı ınsanlara az rastladım.

keske herkes sızın gıbı olsa geldıgı yerı unutmasa yukardan ucarken asagıdakı caresız ınsanları gorse ama ınsanların dını ımanı para olmus dost ararsan cebıne bak dıyorlar herkesın aklında acaba nasıl kısa yoldan para kazanırım dıye dusunuyorlar. oturdukları yerden para kazanmak ıstıyorlar ama yanlıs yoldalar az olsun helal olsun alın terın olsun.

yolunuz acık olsun.

başarılı olmak için üniversite bitirmek gerekmiyormuş

tebrikler

Ahmet Nazif Zorlu

bende ilkokul mezunuyum okuyamadığım için bir meslek sahibi olamicamı düşünüyordum ama böyle başarılı liderlerin bizlere örnek olması beni heveslendirdi inşallah bir yerden başlicam ve başarılı olmaya çalışacağım
teşekkürler
ahmet nazif zorlu

ilkokul mezunları okumasını yazmasını biliyorlardır.tabiki biliyorlar.ahmet nazif zorlu sen Allah'ın ayetlerini ,peygamberinin hadislerini hiç okumadın mı.Paranı Allah yolunda ne kadar harcıyorsun.Allah yolunda malını harcamayan adam bana martaval okumasın.ya arkadaş çalışmadan bir yere gelinmeyeceğini herkes biliyor.senin yazdıkların bize yol gösterici değil ki.bunları herkes biliyor.rızkın onda dokuzu ticarette diye hadis var.insanımız zaten çalışıyor.inşaatlarda çalışanların hali belli.sen çalıştın llah sana verdi.O zaman Allah yolunda harca ki.ben de seni dinleyeyim.vesselam...

bende ılk okul mezunuyum aılevı sorun yuzunden okumadım kım ıstemezkı okumayı hersey kagıt parcası deyıl suan ıse gıremıyorum hıc yok deyıl ama yınede bızı ayırıyolar ınan ımkanım olsaydı okurdum ben 20 yasındayım ve hayat sartları cok zor bunun farkındayım bızım gıbıler alcaktan baslamak zorundamı evet hırslıyım ve bende dısardan okuyarak unıversıte mezunu olucam ve cocuklarım olursa ne olursa olsun okutucam... yanlıs su varkı ılk okul mezunu olmak bır suc deyıl elımızde olsaydı okurduk.

Esselamunaleykum

Saygıdeger abilerim ve kardeslerim Bem 21 yasındayım ve ticaretle mesgulum dedıgınız gibi hiçbirsey Okumak demek degildir fakat okumadan da bi yerlere Gelinmez..

Bizde cesaret ve basarılı olma ıstegımiz olmadıktan sonra ne kadar çaba harcasak bostur.. diyalok ve hosgoru cok onemlidir.. şimdi gordugumuz zenginler sabancı koc ve zorlu bunlarında bir zamanlar kımı bakkal olarak baslamıs kımı şerbet satarak kımıde kılım satarak hepsının en onemlı noktası Dogruluk ve Basiretli olmaktır

şimdiden Herkesin Alllah yolunda hayırlı ve bereketli işler yapları dilegımle saygı ve selamlar...

ben üniv. mezunuyum ama pek de bir şeye yaradığın ainanmıyorum. eğitim ayrı öğretim ayrıdır. işe yarayan ise eğitimdir. fakat eğitim zor iştir. ama bence asıl önemli olan şey hayatta rehber olabilmektir yani kazanma ve ilerlemeye mutluluğa giden yolda ve her türlü iyiliklere vasıta olmaları için insanlara rehberlik yapabilmektir. ayrıca cesaretle hayatı yaşayabilmektir.

teşekkürler.

Allah söz vermiş müslüman olsun olmasın çalışanı veririm diye...
"insan için ancak çalıştığının karşılığı vardır"

İnşallah Allah yolunda harcamak nasip etsin..

Ben de Bilgisayar Mühendisiyim.hala iş bulamadım demekki yeteri kadar çalışmamışım:)


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com