Kariyer | Konular | Kitaplık | İletişim

Başarının bedeli

Başarısızığın bedeli,her zaman için başarının bedelinden daha ağırdır.Bir ilişkide,işinizde,kariyerinizde ya da yaşamın herhangi bir alanında başarısızlığın bedeli büyük ölçüde yıkım ve kargaşa yaratabilir.

Er ya da geç hepimiz başarının ya da başarısızlığın bedelinden birini ödemeyi tercih etmek zorundayız.

Ben zaman zaman deneyimsizliğim,kendime aşırı güvenmem bilgisizliğim ya da inatçılığım yüzünden başarısızlığın bedelini ödemek zorunda kaldım.

Er ya da geç hepimiz bir konuda başarısızlık yaşarız. Ancak başarısızlık insana ders verir ve gelişmesini sağlar.Öğrenmenin en iyi yolu ,başka insanların deneyimlerinden ders almaktır;böylece enerji ,para ve sıkıntıdan tasarruf etmiş olursunuz.

Başarının bedeli işinizde, ilişkinizde ya da kariyerinizde doğru olanı,gerekeni ya da sevgiyle,olumu beklentilerle , sevinçle, minnettarlıkla, tutarlılıkla, dürüslükle, tutkuyla ve kararlılıkla yerine getirmektir.

Başarı için ödenmesi gereken bedel,her zaman başarısızlığın bedelinden daha düşüktür.Yinede bazı insanlar beşarının bedelini ödemekten kaçınırlar.Bir çok kişi bedelini ödemek zorunda kalmadan başarılı olmak ister.Bazılarıda başarısızlığın getirdiği acıdan, travmadan hoşlanır.Çok sayıda insan,içinde bulundukları ortam nedeniyla başarısızlığa Programlanmıştır. Yinede çok sayıda insan,başarının kurallarını öğrenme ve uygulama konusunda isteksizdir.Siz, başarı için ödemeniz gereken bedelin ne olduğunu biliyormusunuz?

Bu bedeli ödüyormusunuz?

Ben başarının bir süreç olduğuna; herkezin katlanabileceği ve istediği noktaya ulaşmasını sağlıcak bir yolculuk olmadığına inanıyorum.Düşünün: Yanlış yönde gittiğinizi karar verirseniz ne olacak?Arada bir noktaya ulaşmakla yetinip,daha fazla ilerlememeye karar verirseniz ne olacak? İstediğiniz noktaya ulaşıb da hayal kırıklığına uğrarsanız ne olacak?Bir sağlık sorunu ya da kişisel bir sorun sizi yolculuğunuza devam etmekten alıkoyarsa ne olacak? Tüm bunlar sizin başarılı olmadığınızımı gösterir?Başarı kavramı genelde daha büyük,daha fazla,daha iyi,daha çabuk, daha hızlı ya da daha kolay anlamlarını içerir.Oysa başarı gerşekte elde etmekle değil,olmakla ilgili bir süreçtir.Bir çok kişi zengin ve ünlü olmadan başarı elde eder.

Başarı; manevi açıdan daha zengin, daha sevecen, daha bilgili bir insan olma sürecidir.Banka hesabının kabarması ile,ünlü ve da güçlü omakla ilgisi yoktur.

Başarı sizin yada statünüzün başkalarıyla kıyaslanması değildir.Başarı yaşamı nasıl yaşadığınız,dünyaya nasıl bir katkıda bulunduğunuz,ne öğrendiğiniz ve nasıl paylaştığınızla ilgilidir.
Sön sözleriniz neolacak derseniz?

“Keşke daha çok çalışsaydım, daha çok para kazansaydım, daha ünlü olsaydım, daha güçlü daha zengin olsaydım” mı?
Yoksa , “Bir çok insana mutluluğu, barışı , başarıyı ve sevgiyi bulmalarına yardımcı oldum ne mutlu bana”mı? İnsanlığa yapılan hizmet daima hatırlanır.
SSE

Tım connor


Kaynak :Marketing Türkiye

Elbetteki bir çok insana mutluluğu, barışı , başarıyı ve sevgiyi bulmalarına yardımcı oldum ne mutlu bana”mı? tercih ederdim.


Kategoriler

- Başarı - Eğitim - Kişisel Gelişim - Hedef - Ticaret - Muhammed Bozdağ - İletişim - Nasihatler - Kariyer - Dua - Para - istemek - çalışmak - İslam - Abdülhamid Han - iş hayatı - Haber - Ekonomi - Osmanlı Sultanları - Rizik - Karar - Meslek - Osmanlı - Zaman Yönetimi - şükür - Motivasyon - Liderlik - Hedef Belirlemek - II. Abdülhamid Han - alışveriş - Para Kazanmak - istek - Arastirma - Osmanlı Devleti - yaşam - çalışmanın hedefi - Kriz - Hikayeler - Sorumluluk - İşsizlik - özgüven - Dünya Hayatı - Zaman - Nimete şükretmek - İslami ölçüler - içtenlik - duanın kabulü - İmaj - Modelleme - Helal Kazanç

MollaCami.Com